Důvod odvolání neznám, řekl advokát Zoufalý poprvé na magistrátu

15.04.2015 20:10

Odvolaný advokát Vladimír Zoufalý dnes poprvé promluvil na půdě magistrátu o svém odvolání z kauzy Škodova paláce. Vedení města mu prý dosud nesdělilo žádný důvod, proč jeho kanceláři byla vypovězena smlouva a dosud jej ani nikdo nepřizval k žádnému jednání, řekl Zoufalý na jednání magistrátního kontrolního výboru.

Důvod odvolání neznám, řekl advokát Zoufalý poprvé na magistrátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo
reklama

Vedení města jej prý navíc odvolalo, aniž by se seznámilo s podklady kauzy a dosavadním postupem kanceláře ve sporu s majitelem paláce, Copa retail o výši nájemného. Praha má zaplatit do roku 2026 přes čtyři miliardy korun.

"Nikdy mi důvod výpovědi smlouvy nebyl sdělen, pouze jsem se dozvěděl, že jsem natvrdlý a dělám obstrukce," řekl Zoufalý na jednání výboru, kam jej pozvala předsedkyně výboru Jaroslava Janderová (ODS). Narážel tak na emailovou korespondenci primátorky Adriany Krnáčové (ANO) s jednatelkou Copa retail, která o něm a kanceláři primátorce v mailu napsala, že právníci dělají obstrukce.

Kauzu kolem advokátů zastupujících Prahu spustila uniknuvší emailová komunikace Krnáčové

Zoufalý na jednání výboru řekl, že s vedením města včetně primátorky dosud osobně nemluvil ani nekomunikoval. "Žádnou komunikaci jsem neměl, nemluvil jsem dosud s koaličními ani opozičními zastupiteli, pouze jsem jim posílal písemně informace a vyjádření, a to včetně paní primátorky," řekl advokát.

Kauzu kolem advokátů zastupujících Prahu spustila uniknuvší emailová komunikace Krnáčové s jednatelkou Copa retail, ve které byla primátorce doporučena nová právní kancelář, a to i s tím, že pokud město vybere některou z těch doporučených, firma zaplatí náklady na právní zastupování. Jedna z kanceláří pak byla skutečně vybrána. Po zveřejnění kauzy ale nechalo vedení města novou smlouvu zrušit a nové právní zastoupení bude nyní hledat ve výběrovém řízení.

Krnáčovou se včera na mimořádném jednání zastupitelstva pokusily kvůli obsahu uniknuvšího mailu, poslala jej totiž omylem opozičnímu zastupiteli Petru Prchalovi (TOP 09) namísto svému poradci, advokátu Petru Prchalovi, odvolat opoziční TOP 09 a ODS. To se jim nepodařilo.

Jak bude město dál problém s pronájmem paláce řešit, není jasné. Město platí za pronájem Škodova paláce ročně přes 200 milionů korun. Minulé vedení města se usneslo, že nájemné považuje za předražené. U soudu se pak za vlády bývalého primátora Tomáše Hudečka (tehdy TOP 09) neúspěšně domáhala jeho snížení. Smlouvu město uzavřelo v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS) a následně se do Škodova paláce sestěhovala většina úředníků magistrátu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…