Dva slovenští poslanci stráví dovolenou s Romy. A co Češi?

21.06.2012 12:17 | Zprávy

Dva slovenští poslanci chtějí strávit svou dovolenou v nejproblematičtější romské oblasti, aby porozuměli problémům menšiny. U nás se něčeho takového nejspíš můžeme sotva nadát. Politici se na romském problému sice rádi zviditelňují, ale představa, že by někdo z nich strávil svou dovolenou na Šluknovsku je velmi nereálná.

Dva slovenští poslanci stráví dovolenou s Romy. A co Češi?
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Romové tančí během pochodu DSSS na sídlišti Chanov

Dva slovenští poslanci z klubu Obyčejných lidí a nezávislých osobností se chystají podle serveru tn.cz strávit dovolenou v jedné z nejproblematičtějších romských osad. Jsou prý přesvědčeni, že pokud chtějí řešit romský problém, musí jej nejprve poznat. Poslanci Igor Maťovič a Alojz Hlína věří, že se jim podaří získat pro expedici i další kolegy.

I v České republice podle serveru řešíme problém romských lokalit a obecně problém soužití s Romy. Snad každá strana má svůj plán na řešení romské otázky. Politici rovněž rádi jezdí na Šluknovsko, či do Janova, aby si zlepšili své preference. Proto by prý bylo velmi užitečné, kdyby se i některý z českých politiků vypravil mezi Romy na dovolenou.

„Šluknovský výběžek nebo některé z plzeňských ghet si k strávení parlamentních prázdnin naši zákonodárci zřejmě nevyberou,“ usuzuje server. Vyzývá proto alespoň své čtenáře, aby se zamysleli, koho by na prázdniny mezi nepřizpůsobivé poslali.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

13:55 Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

Bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder prohlásil, že Ukrajina musí mobilizovat desetitisíce dal…