Džamila Stehlíková nachytala Putina při lži. To je pro něj prý typické...

30.9.2015 6:35 odp.

Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková se na svém blogu na Aktuálně.cz pustila do prezidenta Putina. Ten podle ní pouze sleduje vlastní zájmy, není dobrým stratégem a měli bychom si na něj dávat všichni dobrý pozor. Je však velmi dobrým taktikem a ví, jaké starosti pálí zbytek světa.

Džamila Stehlíková nachytala Putina při lži. To je pro něj prý typické...
Foto: Hana Brožková (archiv KPR)
Popisek: Miloš Zeman a Vladimir Putin

Nejdříve Stehlíková připomene, že měl Putin v projevu faktickou chybu. Uvedl totiž, že k podepsání Charty OSN došlo na konferenci v Jaltě, přičemž se tak stalo v San Francisku a jako psychiatrička to přisuzuje jeho touhám po světovládě.

Zároveň útočí na část jeho projevu, kdy Putin obviňoval USA z převratů a barevných revolucí, přičemž on sám jich má také mnoho na svědomí. „Vlastní podíl zodpovědnosti Putin nikdy nepřiznal. Přitom právě Sovětský svaz a později Rusko masivně podporovaly Asadův režim, jehož teror je příčinou krvavé občanské války v Sýrii a exodu milionů Syřanů z vlasti,“ tvrdí Stehlíková.

Putin má podle ní především problém s tím, že po anexi Krymu jej přestal svět brát vážně a bavit se s ním. „Vladimir Putin je přesvědčen, že velká geopolitika stojí na osobních vztazích několika vyvolených a mocných, a proto se cítil bojkotem Západu hluboce uražen a zneuznán jak mocensky, tak i lidsky,“ píše Stehlíková.

Celý text zde

Ví však podle ní, jak se na svoji bývalou pozici navrátit. Jeho „syrským esem“ byla nabídka „zapojení Ruska do protiteroristické koalice v boji proti Islámskému státu“, což je něco, co technicky nikdo nemůže odmítnout, „i když skutečným cílem je rozšířit ruský vliv na Blízkém východě, prodloužit agonii ‚legitimního‘ diktátora Bašára Asada a vrátit Putina do klubu mocných tohoto světa“.

Putin podle ní také udělal dobře v tom, že srovnává Islámský stát s Hitlerem, čímž „dává pokyn ruskému propagandistickému stroji, že se centra světového fašismu oficiálně přesouvají z Washingtonu a Kyjeva do oblasti, kde vládne Islámský stát“. Tím vlastně učinil z Baracka Obamy svého spojence.

Stehlíková zároveň mluví o prezidentu Zemanovi. Toho označuje za Putinova „předskokana“ s tím, že si pánové velmi dobře rozumějí v tom, jak se jejich hodnoty rozcházejí s těmi západními. Tvrdí také, že Zeman svým způsobem nahlas říká to, co si Putin myslí, případně co už dávno dělá. „Aniž na to měla česká hlava státu politický mandát, navrhla ruskému prezidentovi, aby se zapojil do mezinárodního boje proti Islámskému státu. Prezident Putin ani přítomný ruský ministr zahraničí Lavrov na tento Zemanův návrh pronesený před televizními kamerami tehdy nic neřekli, ani nemrkli okem. Není divu,“ dodává Stehlíková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…