V lednu tohoto roku došlo v důsledku havarijního stavu k uzavření koupaliště Džbán, které od roku 2012 vlastní společnost Molepo. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a vlivem několika okolností se debata rozjela i na lednovém Zastupitelstvu Hlavního města Prahy. Pražští zastupitelé se na probrání tohoto bodu neshodli, a proto včera zasedal Kontrolní výbor Magistrátu, který měl za úkol prověřit petici a poprvé také osobně problematiku probrat se zástupci společnosti Molepo. Do teď to totiž byla debata spíše politická.
Petice Strany zelených
Jelikož bylo přidání bodu motivováno sepsanou peticí, první dostal slovo Petr Palacký, zastupitel Prahy 6 za Zelené a člen petičního výboru. Kromě přečtení petice a apelu na její projednání zmínil také nestandardní průběh dražby v roce 2012, která proběhla pod dohledem Ministerstva financí jakožto prodej části likvidovaného podniku Pražská kanalizace a vodní toky. Předsedkyně kontrolního výboru Alexandra Udženija (ODS) chtěla, aby doložil fakta. „K nestandardnímu prodeji dodejte podklady. Žádali jsme je už na zastupitelstvu a dosud jsme je nedostali,“ uvedla. K petici se pro redakci vyjádřila také osočovaná strana.
„Vzhledem k tomu, že je petice namířena proti něčemu, co společnost Molepo nikdy nechystala a ani se nechystá udělat, mohou ji zástupci firmy Molepo v klidu podepsat a rádi se k ní vrátí a vyjádří již na zmíněném únorovém Zastupitelstvu Hlavního města Prahy,“ uvedl mediální zástupce společnosti Jakub Splavec.
Zelení z Prahy 6 dnes na jednání výboru reagovali prostřednictvím svého facebookového profilu, kde uvádějí: „Předně jsme rádi, že i ti politici Prahy 6 a hlavního města, kteří dosud zástavbu na některých částech areálu připouštěli, mění svůj názor a vyděračské podmínky společnosti Molepo rezolutně odmítají.“ Zde se dostáváme k dalšímu jádru pudla. Někteří politici z Prahy 6 vyjednávání společnosti Molepo o pozemcích kolem Džbánu opravdu označují za vydírání. Patří mezi ně nejen petenti, ale například i Jakub Stárek, místostarosta Prahy 6, který má na starosti územní rozvoj a v komentářích použil i slova jako „s teroristy se nevyjednává“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení
Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary