ERA představila naživo své pasivní sledovací systémy

06.10.2025 13:22 | Monitoring

Pardubická společnost ERA představila v těchto dnech své unikátní pasivní sledovací systémy na specializované akci EW Live 2025, určené odborníkům na elektronický boj. Prestižní cvičení hostilo letiště v estonském městě Tartu. Vedle osvědčených senzorů představila ERA také svůj nejnovější produkt – softwarový nástroj EW-EDMT pro správu dat získaných ze systémů elektronického boje.

ERA představila naživo své pasivní sledovací systémy
Foto: Karel Výborný
Popisek: Pardubická společnost ERA představila sledovací systémy na specializované akci „EW Live 2025

Cvičení EW Live propojilo 44 průmyslových firem a 38 vojenských delegací ze zemí NATO a jejich spojenců, které si vzájemně vyměňovaly poznatky o nejnovějším vývoji v oblasti elektronického boje. Tým ERA zde prezentoval své technologie zahraničním delegacím nejen ve vlastním výstavním stánku a v demonstračním stanu na letišti v Tartu, ale i během odborných přednášek v prostorách Estonské letecké akademie.

Společnost ERA považuje EW Live za mimořádně důležitou událost a návštěvníkům nabídla hned několik praktických ukázek. Kromě prezentace nového softwarového nástroje EW-EDMT pro správu databází a automatizované zpracování dat o cílech proběhla také živá demonstrace schopností pasivních senzorů VERA-NG a PLESS, které byly během akce dálkově ovládány z území České republiky.

„V ERA říkáme: ‚Vidět znamená věřit‘, a právě proto máme v oblibě cvičení EW Live. Všechny delegace, které přijely do Tartu, měly jedinečnou příležitost sledovat živou demonstraci pozemních pasivních sledovacích senzorů ERA, konkrétně VERA-NG a PLESS. Dále jsme prezentovali naše nové softwarové nástroje, zejména EW-EDMT,“ uvedl Jakub Thomas, obchodní ředitel ERA.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…