„Teď už vstupujeme na neprobádané území. Ono se také může ukázat, že nějaký radikální řez by pomohl a ukázal by, kdo má v současné krizi jaké zájmy,“ konstatovala dáma. Z řecké strany ale prý nikdy nebyla předkládána ultimáta, což ekonomka ocenila. Stejně tak ocenila, že levicová vláda Syrizy přinesla na problematiku nový pohled, ptala se např., jak je možné, že ze země odešly obrovské peníze do švýcarských bank.
Zdá se, že si vlivné kruhy eurozóny přejí udržení svého plánu
„Já si myslím, že Řecko do toho šlo s velkou snahou, ale když zjistilo, že je u zdi a že nemá kam jít, že jeho návrhy ani nebyly reflektovány, tak jde zpátky ke svým občanům a říká: Tady jsou nějaké návrhy a posuďte je,“ zaznělo z jejích úst. Nesmíme prý zapomínat i na to, že Řecko čelí vlně uprchlíků, a to v okamžiku, kdy je jejich společnost rozdělená a ekonomicky zdevastovaná. „Ale když se podíváte na vyjádření vrcholných představitelů EU z pondělí, vypadalo to jako: Buď jdete s námi, nebo proti nám. Ale ten dosavadní program byl čirou katastrofou pro tuto zemi,“ řekla jasně Švihlíková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp