Tímto návrhem nové legislativy Komise reaguje hlavně na alarmující vědecká data o množství a všudypřítomnosti plastového znečištění. Za omezení jednorázových plastů se navíc po celé Evropě vyslovily statisíce lidí. V Česku výzvu evropským ministrům Plast je past podepsalo do konce loňského listopadu téměř 50 tisíc lidí.
Plastové znečištění je podle Jana Freidingera všude kolem nás a řešení si žádá razantní opatření včetně zákazů zbytečných a snadno nahraditelných jednorázových plastů. „Návrh opatření proto vítáme a věříme, že stejně se zachovají i zástupci průmyslu a čeští politici. Naopak vyzýváme české europoslance a českou vládu, aby se zasadila o doplnění směrnice o celoevropské závazné cíle na omezení jednorázových jídelních boxů a plastových kelímků,“ dodal.
Směrnice má za cíl předcházet a redukovat dopady určitých plastů na životní prostředí, především pak na moře a oceány. Za tímto účelem přináší různá opatření řešící problematiku jednorázových plastů – od zákazů plastů přes jejich redukci a lepší značení až po rozšířenou odpovědnost výrobců za obaly jejich výrobků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab