EU nám opravdu prospívá, vykládala Jourová. Třeba je tu díky ní méně nebezpečných hraček s Číny

09.04.2019 6:56

Věra Jourová se v Evropské komisi uplynulých pět let věnovala ochraně práv spotřebitele. Pokud dostane důvěru, ráda by pracovala i v příští EK, která se zrodí po květnových volbách do Evropského parlamentu. Mrzí jí, že lidé věnují pozornost především negativním zprávám o EU, když nám členství v evropském společenství přináší mnoho pozitivního.

EU nám opravdu prospívá, vykládala Jourová. Třeba je tu díky ní méně nebezpečných  hraček s Číny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Věra Jourová
reklama

Eurokomisařka Věra Jourová měla v Evropské komisi v uplynulých pěti letech na starosti ochranu spotřebitele a dohlížela na rovná práva žen a mužů. Za několik týdnů možná ve své funkci skončí. Občané v květnu půjdou k volbám do Evropského parlamentu a nově rozdají karty.

Anketa

Co jíte raději?

93%
7%
hlasovalo: 5929 lidí

Může se také stát, že vláda Andreje Babiše Jourovou udrží i v nové Evropské komisi. Dáma v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV prozradila, že by si pokládala za čest, kdyby mohla pokračovat i v nové Evropské komisi. Ve své současné roli by chtěla dotáhnout ještě boj proti dvojí kvalitě potravin. „Budou tam možná sankce,“ konstatovala. Sankce však mohou přijít až po otestování různých potravin.

Někteří výrobci už kvalitu svých produktů zvedli, když si všimli, že tomu EU věnuje větší pozornost. „Já na to velmi tlačím, abychom nemuseli čekat na účinnost směrnice, ale aby už se něco měnilo teď,“ zdůraznila.

Kupříkladu nebezpečné hračky se k nám dostávají především z Číny, byť se to prý po jejím tlaku přece jen trochu zlepšilo. To je ukázka toho, že členství v EU nám opravdu prospívá. Negativní zprávy však poutají mnohem větší pozornost a pozitivním věcem lidé často nevěnují tolik pozornosti. „Evropa je opravdu v mnohém na křižovatce, ať to mají v ruce víc mladí lidé,“ přála si Jourová.

Pár slov přidala i k tématu Českého předsednictví v roce 2022. Jourová stejně jako premiér Babiš věří, že na pořádání tohoto předsednictví můžeme něco ušetřit. „Jasně že by Česko mělo šetřit. Pro mě za mě, ať ty chlebíčky třeba nemají vlašák,“ poznamenala s úsměvem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Srovnejte si je, řval Babiš na Vojtěcha. Podruhé za tři dny. A to prý byla poslední kapka...

8:31 Srovnejte si je, řval Babiš na Vojtěcha. Podruhé za tři dny. A to prý byla poslední kapka...

Exministr Vojtěch měl prý posledních sedm dní ve funkci poměrně krušných. Pod kotlem mu zatápěl prem…