EU navrhuje povinná pracovní místa pro mladé. Europoslanec ODS je proti

17.01.2013 11:01 | Zprávy
autor: mp

Evropská unie se děsí nezaměstnanosti v řadách mladých lidí, jejich počet totiž stále roste a to i v Česku. Evropská komise proto přišla s návrhem, aby členské státy EU povinně sháněli práci či rekvalifikační kurzy pro mladé lidi do 25 let. Někdejšímu eurokomisaři Vladimíru Špidlovi (ČSSD) se nápad líbí. Představitelé ODS ovšem bijí na poplach. Vracíme se prý do socialismu. Zprávu přináší server Týden.cz.

EU navrhuje povinná pracovní místa pro mladé. Europoslanec ODS je proti
Foto: istrejcek.cz
Popisek: Ivo Strejček

„S úspěchem to už 30 let funguje a je to důvod, proč je v Rakousku tak nízká nezaměstnanost, a u mladých zvláště," řekl Špidla pro on-line deník TÝDEN.CZ. Novou nabídku práce nebo rekvalifikace by mladí lidé měli dostat čtyři měsíce po opuštění školy či neúspěšném hledání zaměstnání.

Samotné nařízení nová místa nevytvoří

ODS však upozorňuje na to, že tato politika není bez rizika. Mladí lidé nebudou motivovaní k tomu, aby se sami starali o svou budoucnost. Aby např. studovali ty vysoké školy, po jejichž absolvování najdou lepší možnosti uplatnění na trhu práce. Nemluvě o tom, že nařízení EU samo o sobě žádná nová pracovní místa nevytvoří a pokud bude naplňováno, budou muset o práci přijít např. starší občané.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…