EU vymýšlí stále nové kvóty a regulace. Kdo ctí svobodu, musí podle Petra Macha usilovat o její opuštění

28.09.2017 18:35 | Zprávy
autor: mp

Europoslanec Petr Mach (Svobodní) se rozhodl odejít z Evropského parlamentu. Místo toho se chce pokusit vstoupit do parlamentu českého. Co by zde rád prosazoval? Nejen o tom mluvil v předvolebním seriálu Českého rozhlasu. Hovořil o nutnosti navrátit svobodu do společnosti, ale také o tvrdém boji proti kvótám, které nám dnes vnucují státy západní Evropy.

EU vymýšlí stále nové kvóty a regulace. Kdo ctí svobodu, musí podle Petra Macha usilovat o její opuštění
Foto: Vít Hassan
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach a britský politik Nigel Farage

„Já jsem původní profesí ekonom, tak si dovolím relativizovat tvrzení, že se naší ekonomice daří, ale já bych si představoval, že bychom mohli růst o šest, sedm nebo i osm procent,“ konstatoval Mach hned na úvod s poukazem na silné ekonomiky v našem sousedství. Proč tedy naše ekonomika neroste rychleji? Protože není založena na svobodě. „My potřebujeme zrušit všechny nespravedlivé dotace, a to teď nemluvím jen o Čapím hnízdě... Kdybychom místo tohoto přerozdělování snížili daně všem, tak bychom jim pomohli více,“ zdůraznil host.

V obecné rovině kritizoval fakt, že i v době růstu se Česká republika zadlužuje i v okamžiku ekonomického růstu.

Pár slov padlo také k českému školství. Problém je podle Macha v tom, že Evropská unie nám diktovala kvóty, že čtyřicet procent lidí u nás má mít vysokou školu, nařkl Mach Brusel s tím, že tihle vysokoškoláci mnohdy umějí méně, než kdysi uměli studenti středních ekonomických škol.

Celý rozhovor naleznete zde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bednárik o klíčové železniční stavbě: Babiš promluvil s Merzem a Německo změnilo rétoriku

20:31 Bednárik o klíčové železniční stavbě: Babiš promluvil s Merzem a Německo změnilo rétoriku

Osobní setkání Andreje Babiše s německým spolkovým kancléřem podle ministra dopravy Ivana Bednárika …