Éééé...Odbyry, odby... Jakub Železný se snažil, ale kandidát v jeho pořadu na ČT úplně nezazářil. VIDEO koluje

01.10.2017 20:14

Po internetu koluje video, ve kterém se moderátor ČT Jakub Železný pokouší vyzpovídat lídra SPD Tomia Okamury v Jihočeském kraji Miloslava Roznera. Raději se podívejte sami, jak to dopadlo.

Éééé...Odbyry, odby... Jakub Železný se snažil, ale kandidát v jeho pořadu na ČT úplně nezazářil. VIDEO koluje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Železný

Lídr Jihočeské kandidátky SPD Tomia Okamury Miloslav Rozner vystoupil v jedné z předvolebních debat České televize, aby se tu vyjádřil k situaci v resortu kultury. Video shrnující jeho styl vyjadřování sdílel na sociální síti Facebook např. Jan Cemper ze Strany zelených.

„Já si myslím, že kultura velice upadá, protože když si vezmu, já se pohybuju v kultuře přes dvacet let, a vezmu to tak, že dřív se dělalo spoustu akcí a dnes to spíš upadá,“ začal zvolna kandidát. Železný chtěl vědět, zda to není spíš naopak, zda na malých obcích nebo na venkově kulturní akce zařizují po svém. „Já když přijedu kamkoli do regionu, tak vždycky se tam něco děje,“ prozradil moderátor. A co na to Rozner? „Určitě, možná s vámi tak úplně nesouhlasím. Tak já vám řeknu, že v těch devadesátých letech toho bylo poměrně víc, a jak říkám, mluvím z vlastní zkušenosti,“ konstatoval politik, který si v pořadu častokrát pomáhal parazitním citoslovcem ,,éééé".

Anketa

Měli by Katalánci mít možnost vyjádřit se v referendu k případnému rozchodu se Španělskem?

98%
2%
hlasovalo: 5041 lidí

Poté také prozradil, že SPD Tomia Okamury chce, aby český stát vstupoval do kulturních projektů jako investor a pak se podílel na případném zisku. Jenže když to říkal, nedíval se do kamery, ale se sklopenýma očima hleděl na svůj řečnický stoleček. „Musíme odbyry..., odby..., odby..., odbyrykritizovat,“ zastavil se Rozner na jednom slově, až se ho Železný zeptal: „Promiňte, vy to čtete z programu vašeho?“ „Ne, to já jsem si jen udělal poznámky. Já jsem si udělal jen nějaké to, než jsem sem šel,“ odvětil politik. „To je v pořádku, čtěte si, co a jak potřebujete, já jen že to tady většinou politici říkají z hlavy,“ poznamenal k tomu Železný.

Moderátor změnil téma a chtěl vědět, co si má představit pod tím, když se SPD dovolává v oblasti kultury kořenů antické, židovské a křesťanské kultury. „No tak to úplně přesně nevím, neznám na to odpověď,“ odvětil zdráhavě kolega Okamury.

Nakonec došlo i na obnovu památek v Česku. Rozner konstatoval, že tento systém je třeba nastavit nově. „Že byste to trochu rozvedl, možná?“ zeptal se Železný. „No tak obnova prakticky dnes nefunguje, tak...,“ nedokončil větu Rozner. „Zeptám se tedy konkrétně, co konkrétně vám leží na srdci v oblasti ochrany památek.“ „Teď nevím, teď neumím odpovědět,“ doplnil Rozner.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib v Praze? Katastrofa. Městu dochází peníze na investice, varuje šéf pražské ODS. A to není vše

10:21 Hřib v Praze? Katastrofa. Městu dochází peníze na investice, varuje šéf pražské ODS. A to není vše

„Současné vedení Prahy je katastrofa,“ říká v rozhovoru pro internetovou televizi XTV.cz Tomáš Portl…