Ekonom Sedláček popustil svou fantazii: Stát by mohl platit mzdu lidem, kteří sedí doma a učí se třeba anglicky

19.04.2021 16:51 | Zprávy
autor: vef

Nejen česká ekonomika, ale prakticky všechny ekonomiky světa hledají tu správnou cestu, jak nastartovat zpět růst. A vlastně normalizovat ekonomický život obyvatel. Na jedné straně je snaha zachránit pracovní místa, na té druhé reformovat celá odvětví a vlastně celé ekonomiky. Hovořil o tom – a nejen o tom – ekonom Tomáš Sedláček v pořadu Českého rozhlasu Plus.

Ekonom Sedláček popustil svou fantazii: Stát by mohl platit mzdu lidem, kteří sedí doma a učí se třeba anglicky
Foto: Archiv Suma sumárum
Popisek: Tomáš Sedláček

Úvodem se Sedláček vyjádřil k tomu, v jak závažné a hluboké hibernaci lidé jsou. Jak moc jsme se ponořili do covidového spánku? „U nás je to 30 procent populace, která zůstala doma, která začala pracovat z domova, což je veliké číslo. Karanténou si to vyzkoušela všechna odvětví, která si lze představit, a můžeme zjistit, že některé věci už nebudeme muset dělat, nebo je budeme dělat inteligentněji. Stále ta naše veřejná správa vypadá podobně, jak vypadala za Rakouska-Uherska, a teď v posledních letech se to začalo dramaticky měnit,“ poznamenal Sedláček. Byrokratická struktura nás podle jeho slov šíleně zdražuje a on bude rád, když se přesune na nějakou virtuální platformu.

Návrat bude podle jeho slov zajímavý. „Když se na to budu dívat optimisticky, tak se lidé budou těšit do práce, děti do školy. Budeme plní energie, budeme odpočatí, možná budeme komunikovat jiným způsobem mimo ten internet. Budeme si vážit toho času, který máme spolu. A zjistíme, že máme mnoho neefektivit, nejen ve firmách, nejen v byrokraciích, ale i v osobním životě. Na druhou stranu, bude těžké se třeba do toho rytmu vrátit. A možná je to dobře. Možná jsme byli trošku přetažení,“ sdělil Sedláček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…