Ekonomika je proti politickým turbulencím odolná, pochvaluje si guvernér ČNB Rusnok

04.05.2017 15:40 | Zprávy
autor: mp

Česká ekonomika je velmi odolná vůči turbulencím na domácí politické scéně. Je to znak její stability a síly. Na dnešní tiskové konferenci po jednání bankovní rady to uvedl guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Ten dnes označil za nejistotu dalšího odhadovaného ekonomického vývoje politickou situaci v ČR i zahraničí. Přitom více nejistot podle něj plyne z politického vývoje v zahraničí, píše ČTK.

Ekonomika je proti politickým turbulencím odolná, pochvaluje si guvernér ČNB Rusnok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Guvernér ČNB Jiří Rusnok

„Zdá se, že česká ekonomika je velmi rezistentní, pokud jde o domácí politické turbulence, což je znak její stability a síly. Nakonec i ta domácí politická scéna dokáže najít nějaké konvenční řešení a nijak to nezasahuje do řízení státu,“ uvedl guvernér.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rudé právo

Vzhlížíte se snad v komunismu? Nebo proč čtete Rudé právo? Dáváte tím snad najevo, že se vracíme v čase do doby, kdy politici viděli rudě? Je fakt, že ve vaší koalici se najde dost těch, co to s komunisty táhli, dokonce jich několik sedí i v té vaší vládní lavici.To je bilance, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

22:50 „Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

Ostrá výměna názorů mezi europoslanci Ľubošem Blahou (Smer) a Alexandrem Vondrou (ODS) vyvrcholila v…