Ekonomové: Začíná pád finančních trhů

16.04.2013 9:36 | Zprávy
autor: adr

Ekonomové společnosti Next Finance Vladimír Pikora a Markéta Šichtařová ve své analýze upozorňují, že pravděpodobně začíná pád finančních trhů, který odstartoval neobratný počin kyperské centrální banky, konkrétně oznámení z minulého týdne, že banka hodlá prodat své zásoby zlata.

Ekonomové: Začíná pád finančních trhů
Foto: Zlato, a.s.
Popisek: Zlaté cihly, ilustrace

Vážnost situace můžeme podle ekonomů sami posoudit v porovnání s krizí v roce 2008, kdy také globálně vše padalo. "Zlato v pátek pokleslo o 5,3 % a včera klesalo dál. Takže od pátečního rána mají majitelé zlata ztrátu přes 10 %. A nepadá jen zlato. I stříbro už odepsalo během týdne přes 10 %. Ropa jen včera poklesla o 3 % a už flirtuje s psychologickou hladinou 100 dolarů za barel," vyjmenovává Pikora s Šichtařovou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Potrestáte Šichtařovou za ta její videa?

Jestli to chápu správně, i podle vás je nepřípustné, aby si ve sněmovně natáčela videa s vlastní reklamou. Podle všeho s nimi nechce skončit. Budete to řešit disciplinárně, když domluva je podle všeho k ničemu a ona s tím nechce přestat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řehku nepustili do vysílání. Moravec děkoval Kmoníčkovi

17:07 Řehku nepustili do vysílání. Moravec děkoval Kmoníčkovi

„Vám to nezakázali.“ Václav Moravec přivítal ve studiu ČT poradce pro národní bezpečnost Babišovy vl…