Emotivní VIDEO z Brna: Rozzlobení lidé si šli vyříkat scénu, kde oběsí sochu Jana Pavla II. Umělci se před nimi zamkli a schovali v hotelu

25.05.2018 9:24

V rámci festivalu Divadelní svět Brno se uskutečnilo představení hry „Prokletí“ chorvatského režiséra Olivera Frljiće. V jejím průběhu je mimo jiné zneuctěn někdejší papež Jan Pavel II., jehož socha je následně oběšena. O tomto byly ParlamentníListy.cz informovány předsedou hnutí Slušní lidé Zdeňkem Pernicou.

Emotivní VIDEO z Brna: Rozzlobení lidé si šli vyříkat scénu, kde oběsí sochu Jana Pavla II. Umělci se před nimi zamkli a schovali v hotelu
Foto: repro Facebook, tan
Popisek: "Principál Glaser říkal, že festival chce otevřít témata k diskuzi. Tak jsme šli diskutovat. A oni se před námi zamkli..."
reklama

Anketa

Zeman vyhlásil, že Babiše jmenuje znovu premiérem bez ohledu na výsledek referenda v ČSSD. Je to dobře?

79%
21%
hlasovalo: 10031 lidí

„Ředitel Národního divadla v Brně a celého festivalu Martin Glaser v zoufalé snaze chránit dramaturgii akce uvedl, že cílem umění je otvírat nová témata a otázky. A tak jsme šli diskutovat. Chtěli jsme vysvětlit, proč nechceme, aby podobné akce byly placeny z městského rozpočtu a že odsuzujeme snahu Glasera a Hollana rozeštvávat občany města a urážet dvě miliardy křesťanů. A oni se před námi zamkli. Chtěli jsme debatovat s muslimskými herci, kteří v sobotu mají odehrát další perverzní Frljićův počin „Vaše násilí a naše násilí“. Ti se však před námi schovali v hotelu. Těžko můžete diskutovat s někým přes zamčené dveře nebo s někým, kdo se schovává,“ konstatoval Pernica.

Svou tiskovou zprávu doplnil také videem, které můžete vidět ZDE.

„Nechceme, aby město podporovalo umění, které lže a které je založeno na levné senzaci,“ uvedl Pernica a dodal: „Sobotní představení, kde Ježíš znásilní muslimku, podpořilo vedení města částkou 284 000 z daní nás občanů.“

„Každé divadlo je politické. I to nejkonzervativnější je ve své podstatě politické, protože podporuje status quo. Takže i ten, kdo si to neuvědomuje nebo říká, že se politice vyhýbá, je součástí politické situace a světa a svými činy o jeho podobě rozhoduje,“ uvedl v minulosti pro Divadelní noviny režisér Frljić.

„Jsem nemile překvapen, s jakou necitlivostí organizátoři obhajují uvedení hry v Brně, aniž berou v potaz, že svoboda slova je pokřivena, pokud prezentuje sice dramaticky nadsazenou, ale nechutnou a urážlivou scénu o Ježíši,“ napsal před časem na svém profilu na Facebooku biskup Václav Malý. Reagoval tak na výše zmíněnou hru Vaše násilí a naše násilí, ve které Ježíš Kristus znásilní muslimskou ženu. Hra tím naráží na téma Evropy a uprchlické krize, ignorance a strachu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…