Erik Best popsal, co může Zeman udělat Ištvanovi. A jak možná s Klausem zařízli Němcovou

09.08.2013 4:44 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan si ještě může zažít horké chvilky. Podle analytika a novináře Erika Besta mu je může připravit prezident Miloš Zeman. Ten dle jeho slov Ištvana podporuje, protože souhlasí s jeho kroky. „Třeba Ištvan zatkne někoho jemu blízkého z Hradu, a už má prezident munici, aby ho odrovnal,“ spekuluje dokonce.

Erik Best popsal, co může Zeman udělat Ištvanovi. A jak možná s Klausem zařízli Němcovou
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

Jak to bylo s náhlým rozhodnutím dvou poslanců ODS nepostavit se přímo proti Rusnokově vládě? „Zdá se mi pravděpodobné, že se to odehrálo takto: Miloš Zeman mluvil s Václavem Klausem, ten mluvil s Tomášem Hrdličkou a ten potom buď s poslancem Borisem Šťastným, nebo přímo s těmi poslanci,“ myslí si Best.

„Je to logické, a pokud je to pravda, dokazuje to stálou existenci fungující vazby Zeman – Klaus. To vidím jako jeden ze zajímavých momentů toho, co se stalo. Bez ohledu na to, zda budou řádné či předčasné volby, určitá vazba Zeman – Klaus bude stále existovat,“ říká jasně.

Americký sen po česku

Ve vztahu k možnému kontaktu mezi Tomášem Hrdličkou a Janem Floriánem je známo, že současný poslanec dříve pracoval jako Hrdličkův řidič. „Takový kariérní postup, to je americký sen,“ směje se Erik Best.

A co obrat Karolíny Peake a její následná rezignace na post předsedkyně strany LIDEM? „Ve středu jsem v televizi pochyboval o tom, že LIDEM vydrží do konce dne a nakonec to tak dopadlo. Asi se dalo počítat s tím, že vypadne někdo z ODS, ale kolem Karolíny Peake byly otazníky, ostatně kolem ní byly vždycky otazníky. Může se chovat určitým způsobem, ale co zbytek její strany? Evidentně si paní Peake pro sebe něco hledá. Ať už post velvyslankyně v Austrálii, odkud pochází její manžel, nebo post v nějakém státním podniku,“ sděluje serveru ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…