Erik Tabery: Kdyby TOP 09 vypadla ze sněmovny, byla by to škoda

01.10.2017 18:51

Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery se hned v úvodu nového vydání zastal TOP 09. Ačkoli tato strana prý rozhodně není bez poskvrny, podle Taberyho by byla škoda, kdyby se tato strana nedostala do Poslanecké sněmovny.

Erik Tabery: Kdyby TOP 09 vypadla ze sněmovny, byla by to škoda
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09
reklama

Už ani ne za tři týdny půjdou Češi, Moravané a Slezané k volbám do Poslanecké sněmovny. Jak se volby blíží, přibývají také předvolební průzkumy. Podle některých bude mít Andrej Babiš se svým hnutím ANO přes 30 procent a oslaví drtivé vítězství. Jiné průzkumy naznačují, že jeho vítězství nebude tak drtivé, protože Babiš získá „jen“ něco mezi 25 až 27 procenty.  

Tytéž průzkumy ukazují, že TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem obdrží něco mezi 4,4 až 8 procenty hlasů. Pokud by se jako pravdivé ukázaly spíše průzkumy, které straně nepřisuzují ani pět procent, znamenalo by to, že politici TOP 09 vypadnou po říjnových volbách ze sněmovny, což by podle Taberyho byla škoda.

„Je to demokratická strana jasných hodnot, která se nebojí hájit principy, jež dnes nepřinášejí žádné větší politické body. Je otevřeně proevropská, hájí nezávislé instituce, neslibuje všechno zadarmo, neveze se na protiuprchlické vlně, stejně jako se většinou vyhýbá útokům na sociálně vyloučené,“ napsal šéfredaktor.

Celý článek naleznete zde.

Novinář uznává, že TOP 09 má za sebou skandály, ale to má každá politická strana už proto, že v politice najdeme celou řadu svodů. Je jich prý víc než v jiných povoláních. Tak či tak by ale byla škoda, kdyby TOP 09 vypadla ze sněmovny, stejně jako by to byla škoda u lidovců či u ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníku je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

17:38 Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníku je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

Dělá spolek Milion chvilek pro demokracii chybu, když vyráží do ulic kvůli Stanislavu Křečkovi? Publ…