Ester Ledecká: Mafiáni! Přes hubu! Idioti! zuří Česko kvůli zlaté závodnici. Je to zlé

04.09.2018 15:11

Lyžařka Ester Ledecká, kterou coby dvojnásobnou olympijskou medailistku v únoru milovalo takřka celé Česko, svádí další bitvu. Tentokrát však nestojí na lyžařském či snowboardovém svahu, ale proti několika českým sportovním funkcionářům. Manažer lyžařky dokonce tvrdí, že Ledecká čelí vydírání. Na sociálních sítích se na jejich hlavy snesly hromy a blesky. Raději se podívejte sami.

Ester Ledecká: Mafiáni! Přes hubu! Idioti! zuří Česko kvůli zlaté závodnici. Je to zlé
Foto: Vít Hassan
Popisek: Dvojnásobná zlatá medailistka ze zimní olympiády 2018 Ester Ledecká
reklama

Mezi dvojnásobnou českou olympijskou vítězku a Svazem lyžařů ČR to prý pořádně vře. Zprávu o tom přinesl server Sport.cz. O co konkrétně se vede spor, však agentura nezveřejnila. V obecné rovině je známo jen tolik, že se spor týká nové smlouvy mezi Ledeckou a svazem.

Anketa

Který z posledních premiérů byl nejlepší?

4%
4%
3%
89%
hlasovalo: 11107 lidí

Slavnou lyžařku zastupuje agentura Sport Invest, která k celé bitvě již v pondělí zveřejnila tiskovou zprávu.

„Ve čtvrtek jsem odletěla na tradiční tréninkový kemp do Chile, kde se chci zúčastnit i několika závodů. Jenže Svaz lyžařů ČR mi vyhrožuje blokací přihlášky na tamní závody, které bych ráda jela. [...] Jestli nebudu moct závodit? Ne, to se doufám nestane. Šéfové Svazu lyžařů přece nejsou moji nepřátelé, a hlavně – jsou tu od toho, aby podporovali lyžování,“ uvedla ve zprávě olympijská šampionka.

Fotogalerie: - Olympijské medaile na Staromáku

Dvojnásobná zlatá medailistka ze zimní olympiády 2...
Ester Ledecká
Ester Ledecká
Trenér Ester Ledecké Ondřej Bank.
Stříbrná medailistka ze zimní olympiády 2018: rych...
Rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Šéf agentury David Trávníček k tomu dodal, že má pocit, že svaz chce Ledeckou donutit k podpisu pro ni nevýhodné smlouvy.

„Bylo nám řečeno, že pokud Ester smlouvu nepodepíše do 31. srpna, sebere Svaz lyžařů Ester statut reprezentanta, zastaví veškeré financování její přípravy a vyzve ke stejnému postupu i Český olympijský výbor a Duklu, pod níž Ester spadá. Takové praktiky zcela odmítáme,“ uvedl Trávníček.

A co na to svaz? Ten se k tomu zatím nechce vyjadřovat, dokud věc neprojedná. A zatímco svaz se rozhodl prozatím mlčet, lidé na sociálních sítích diskutují. Na hlavy sportovních funkcionářů se snášejí hromy a blesky.

Moravský advokát Mojmír Náplava má za to, že by si sportovní funkcionáři zasloužili párkrát nakopnout. Tedy, pokud je pravda to, co o sporu píší novináři. Je-li to pravda, tak to podle právníka dokazuje, jak nefunguje systém rozdělování sportovních dotací. Náplava připomněl, že do sportovní kariéry Ledecké investovali její rodiče a investovali hodně. A teď, když je Ledecká na sportovním Olympu, Svaz lyžařů ČR ji hodlá vyždímat.

„Není ideální řešit vyjednávání smluv přes média, ale jestli je to alespoň z části pravda, tak bych ty bafuňáře nakopal. Ta holka si od mala platila všechno sama, resp. jí financování zajišťoval otec a komerční partneři. A když se dostaví úspěch, tak svaz, kde se za tu dobu protočila (čti promrhala) hromada veřejných peněz, natáhne ruku a řekne, sypej. Tady je vidět, jak (ne)funguje systém dotací do sportu a ubíjí to individuality. Ale snad pánové ze svazu budou mít na příští olympiádě čestná místa na tribuně vedle Girardelliho a Tomby. I když pro to by asi potřebovali, aby za ČR závodil někdo jako Ledecká,“ napsal Náplava na sociální síti Facebook.

Velký kritik islámu Lukáš Lhoťan rovnou mluví o „sportovní mafii“, která prý požaduje po Ledecké výpalné. „Klasika, úředníci sportovní mafie chtějí výpalné od sportovkyně, jež se sama bez těch kreténů vypracovala. Zase má ČR ostudu,“ napsal doslova Lhoťan.

Další advokátka, Jana Zwyrtek Hamplová, odhaduje, že si Ledecká jen nechce nechat něco diktovat, jenže samostatnost a úspěch se v Čechách neodpouští. „Jen malý člověk zabrání v reprezentaci olympijské vítězce a mistryni světa. Nebo, omlouvám se, idiot,“ pravila.

Podle novináře Milana Šímy kauza Ledecké dobře vystihuje situaci v českém sportu. Tato slavná lyžařka se hádá se sportovními funkcionáři, rychlobruslařka Karolína Erbanová mluví o konci kariéry a tenistka Karolína Muchová je ráda alespoň za to, že jí nedávný sportovní úspěch dovolí zaplatit dluhy. „Hlavně, že se mají dobře naši bafuňáři,“ uzavřel svůj komentář Šíma ironicky.

Bloger Petr Paulczynski má za to, že „si tady někdo zaslouží přes hubu“.

Někdejší primátor Prahy Jan Koukal uzavřel kanonádu na sportovní funkcionáře doporučením, že bychom je mohli zrušit.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT se vydováděla! Lhali, jako když tiskne.“ Svobodná Vitásková se bude bránit

10:43 „ČT se vydováděla! Lhali, jako když tiskne.“ Svobodná Vitásková se bude bránit

Alena Vitásková byla v listopadu definitivně zproštěna obvinění v kauze solárů. A teď se soudí o odš…