Europoslanec Keller: Chovanec považuje občany za hlupáky. Ministerstvo vnitra by potřebovalo zřízení odboru psychiatrie – pro vnitřní účely

05.01.2017 15:46 | Zprávy

Snaha ministra vnitra Milana Chovance, aby se do ústavního zákona o bezpečnosti republiky (110/1998 Sb.) doplnilo, že občané mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k tomu, aby se podíleli „na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti a svrchovanosti a demokratických základů ČR“, narazila podle Práva na odpor ministrů obrany Stropnického a spravedlnosti Pelikána. Varují, že by prý občané mohli útočit na náboženské či národnostní menšiny či na „konvoje spřátelených armád nebo na představitele EU“ či vytvářet domobrany. K celé věci se vyjádřil i europoslanec ČSSD Jan Keller.

Europoslanec Keller: Chovanec považuje občany za hlupáky. Ministerstvo vnitra by potřebovalo zřízení odboru psychiatrie – pro vnitřní účely
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Evropského parlamentu Jan Keller

„Na jednu stranu ministr vnitra považuje občany za hlupáky, kterým je třeba vysvětlovat, co si mají myslet. Na druhou stranu je chce ozbrojit, aby se navzájem chránili a pomáhali si, i když si od toho platíme policii. Možná by do toho vneslo jasno zřízení odboru psychiatrie na ministerstvu vnitra. Výhradně pro vnitřní potřebu,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz europoslanec ČSSD Jan Keller.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…