Europoslanec Štětina: Kolega Maštálka pomlouvá Saakašviliho. Oni to komunisti musejí dělat, protože...

14.06.2015 10:30 | Zprávy

Komunistický europoslanec Jiří Maštálka má strach z nového gubernátora Oděsy Michaila Saakašviliho. Poté, jak si v roli prezidenta počínal v Gruzii, má Maštálka za to, že jde o psychicky nevyváženého člověka, který se chová agresivně, takže představuje nebezpečí pro další rozdmýchávání bojů na Ukrajině. Maštálkův kolega z europarlamentu Jiří Štětina (TOP 09) Saakašviliho ale vidí úplně jinak.

Europoslanec Štětina: Kolega Maštálka pomlouvá Saakašviliho. Oni to komunisti musejí dělat, protože...
Foto: ČT
Popisek: Gruzínský exprezident Michail Saakašvili

Europoslanec Jiří Maštálka (KSČM) se bojí nového gubernátora Oděsy Michaila Saakašviliho, někdejšího gruzínského prezidenta, který už jednou vedl válku s Ruskem. Dá se prý proto předpokládat, že se novým vládcem jedné z oblastí stal proto, aby vystupňoval napětí.

„Ukrajinský prezident nejenže pozval do země neblaze proslulého bývalého gruzínského prezidenta Saakašviliho a ihned mu udělil občanství, ale jmenoval jej také gubernátorem Oděské oblasti. S ohledem na založení a vlastnosti Saakašviliho – včetně nesporné psychické nevyváženosti – se lze domnívat, že tento člověk má za úkol radikalizovat politickou situaci na jihu Ukrajiny, v blízkosti tzv. Podněsterské republiky, která se nachází pod ruskou vojenskou kontrolou. Další ohnisko válečného konfliktu tak začíná podle mne doutnat,“ varuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Jestli projde šmírování korespondence

a já se obávám, že projde, protože komise si vždy prosadí svou, tak jak to jako bude vypadat v praxi? Kdo by jako přesně mohl korespondenci sledovat? Na základě čeho a koho přesně? Nebo to bude někdo číst korespondenci všech, co ji vedou? A bude i nějak archivována?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamurův Václavák na Kladně: Maminky s dětmi mi vyprávěly, o kolik je Fialova vláda připravila

21:17 Okamurův Václavák na Kladně: Maminky s dětmi mi vyprávěly, o kolik je Fialova vláda připravila

Kladenský Václavák není v centru města, jako ten pražský. Mezi paneláky ale proběhlo na jarmarku SPD…