Evoluce to tak vymyslela! Dítě žije s otcem a matkou... Šichtařová udeřila na moderní feministky

28. 12. 2018 18:47

Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad výsledky průzkumu, kdy české ženy uváděly, že nepovažují přítomnost otce v rodině za nezbytnou.

Evoluce to tak vymyslela! Dítě žije s otcem a matkou... Šichtařová udeřila na moderní feministky
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu ČT Hyde park
reklama

„Všichni jaksi vědí, že nezbytný otec opravdu není. Asi jako by se dalo říct, že ani peníze nejsou nezbytné k životu – peníze nejíme, peníze nepijeme, peníze nedýcháme, že. A přece každý ví, že peníze aspoň v nějakém minimálním množství - nežijeme-li mezi Papuánci na Nové Guinee - k životu potřebujeme, nemáme-li živořit pod mostem,“ poznamenala úvodem Šichtařová.

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18936 lidí

Trend je podle ní jasný. „Lidé se bojí manželství. Mají tisíc argumentů, proč nepotřebují nějaký papír na lásku. Mnozí se dokonce nesprávně domnívají, že vyhýbání se manželství je uchrání před rozvodem (fajn, nebudeme tomu říkat rozvod, nýbrž rozchod, emocionální a materiální důsledky budou srovnatelné, právní urovnání však bude složitější). Ale v pozadí toho i onoho je pouhý strach. Strach z komplikací. Strach z pokažení opapírovaného vztahu. A matky se suverénně tváří, jako že je normálka a žádoucí, že otcům navždy odeberou děti,“ dodala Šichtařová.

Původní text ZDE.

Následně se zamyslela nad názory progresivních feministek, podle nichž je muž na úrovni domácího spotřebiče. „Když se pokazí, vyhodí se a pořídí se jiný – výkonnější. Některé ženy se dokonce nechaly slyšet, že mají raději domácí spotřebič než manžela, protože na domácí spotřebič je větší spolehnutí. Jsou ryze praktické. Nejde jim o lásku, jde jim o spoleh, výkon, plat. Ostatně mixér taky nemilujeme, nýbrž používáme,“ podotkla.

A vrátila se ke své profesi, kdy podle jejích slov v tom ekonom neomylně čichá bohatnutí společnosti, neboť bohatí lidé nepotřebují rodinu tolik jako chudí. „Rodina vždy tradičně představovala oporu ve špatných časech. Byla to pojistka proti nepřízni života. Zatímco dřív ženy spoléhaly na rodinu, dnes spoléhají na stát. Sociální stát tak rodinu ničí, protože kvůli sociálnímu státu došly ženy k názoru, že muže a tedy rodinu nepotřebují,“ řekla Šichtařová, jež se domnívá, že jde o nepřirozený stav, neboť nejsme samosprašní jedinci. 

Fotogalerie: - Sto let Hradní stráže

Slavnostní akt k 100. výročí vzniku Hradní stráže
Slavnostní akt k 100. výročí vzniku Hradní stráže
Slavnostní akt k 100. výročí vzniku Hradní stráže
Slavnostní akt k 100. výročí vzniku Hradní stráže
Slavnostní akt k 100. výročí vzniku Hradní stráže
Slavnostní akt k 100. výročí vzniku Hradní stráže

„Bude to tedy nejspíš mít nějaký hlubší, nejen ekonomický důvod, žít ve dvojici, když to tak evoluce lidského rodu vymyslela. Život ve dvou je nejen levnější, ale také bezpečnější. Jednotlivec dítě vychovávat může, ale ve dvojici je to pro dítě přínosnější. Lidé nejsou stejní, jsou různí. Pohlaví se od sebe liší. A to nejen vzhledem, ale i hormonálně. A kde jsou jiné hormony, tam jsou jiné vzorce chování. Mužské chování tedy je jiné než ženské, ne že ne. Má to biologickou podstatu. A když dítě žije s otcem a matkou, je vystaveno dvěma odlišným výchovným přístupům. Tak to evoluce z nějakého důvodu chtěla,“ sdělila Šichtařová.

Zároveň poukázala na obavy, že se nám to vymstí, neboť lidé potřebují společnost i porozumění. „Nikdo nehledá chybu u sebe, jen u druhých. Málokdo pracuje na zlepšení vztahů. Málokdo pracuje na udržení partnerství. Jen polovina žen pracuje na tom, aby dítěti udrželo oba rodiče,“ zakončila s tím, že se nyní také řeší, zda mohou manželství uzavírat i různé osoby stejného pohlaví. Jak dodala, majorita manželství opouští, minorita se do něj žene.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

19:35 Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

Vakcína, ropa či investice jsou komodity, které jsou používány jako nástroje vlivu a moci. Kdo říká,…