Evropská komise kritizuje Česko. Zde je důvod

07.06.2018 11:30 | Zprávy
autor: mp

Evropská komise kritizuje novelu zákona o státní službě, kterou schválila vláda v demisi a teď ji řeší Sněmovna. V dopise zaslaném v polovině dubna ministerstvu vnitra vyjádřila znepokojení nad klíčovými prvky návrhu. Dnes o tom informoval Radiožurnál, který získal příslušné dokumenty. Zprávu převzala ČTK.

Evropská komise kritizuje Česko. Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Premiér a úřady dříve tvrdili, že komise námitky nemá. Stát tvrdí, že čerpání dotací kvůli tomu není ohrožené.

Změna služebního zákona by měla podle vlády v demisi otevřít státní správu odborníkům ze soukromého sektoru a usnadnit odvolávání úředníků na základě nového systému hodnocení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drogy, ropa a telenovela. Ivan Hoffman o Trumpově zoufalství

12:50 Drogy, ropa a telenovela. Ivan Hoffman o Trumpově zoufalství

POHLED IVANA HOFFMANA Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, komentuje Ivan Hoffman zásah americké armády…