Evropské hodnoty selhaly. Student rozkryl nedostatky v práci think-tanku Jakuba Jandy

30. 12. 2016 21:19

Šéfredaktor serveru Houpací osel.cz student Jakub Mikel, který sám sebe označuje za kryptosluníčkáře, se zblízka podíval na práci spolku Evropské hodnoty, jenž si mimo jiné vytkl za cíl bojovat proti šiřitelům ruské propagandy v České republice. Think-tank to od Mikela pořádně schytal. Pokud bychom se spokojili s přístupem Evropských hodnot, prý bychom za proruský mohli označit lecjaký server – včetně Houpacího osla.

Evropské hodnoty selhaly. Student rozkryl nedostatky v práci think-tanku Jakuba Jandy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na Rudém náměstí v Moskvě

Ačkoli podle Mikela není špatné vědět, které servery jsou problematické z hlediska obsahu, zdá se mu ale poněkud problematické, když Evropské hodnoty vytvořily seznam, černou listinu nežádoucích médií, na základě mnohdy nejasných kritérií. Kdybychom přistoupili na stanovená pravidla think-tanku, údajně bychom mohli za proruský označit i server, který teď Mikel vede.

Celou úvahu naleznete zde

Jaká že to jsou pravidla? Za proruský lze podle Evropských hodnot označit takový server, který prezentuje extrémní pohled na nějakou událost, který vytrhává věci z kontextu nebo zamlčuje některá fakta. Vedle toho lze za proruský označit takový server, který se snaží uvést někoho v omyl. Háček je však v tom, že do hlavy druhému člověku nevidíte, takže nevíte, zda chce uvést někoho v omyl. Pokud ale web prezentuje jasnou lež a odmítá ji stáhnout, lze prý tvrdit, že uvádí lidi v omyl. A to vůbec nejdůležitější je, že články mají za cíl přímo či nepřímo pomoci Ruské federaci.  

Mikel má za to, že Evropské hodnoty zvolily kritéria velmi volně a „studie“, ve které poukazují na škodlivost údajných proruských médií, nesplňuje přísné podmínky, kterým by měl vyhovět každý, kdo chce předložit kvalitní obsahovou analýzu. Mikel za to vyčinil Jakubu Jandovi a jeho spolupracovníkům. Čestnou výjimku si prý zaslouží Roman Máca, který pracuje kvalitně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman? Troska, zrůda, šílenec, sejmout ho, vyzvracet! Velikán Hutka, geniální. Mimořádný a důležitý útok na prezidenta

10:10 Zeman? Troska, zrůda, šílenec, sejmout ho, vyzvracet! Velikán Hutka, geniální. Mimořádný a důležitý útok na prezidenta

Po Miloši Zemanovi se bude muset Pražský hrad deratizovat. Je to totiž nesvéprávná troska, špatně ar…