Exčlen ODS si přečetl, co řekla Němcová o Zemanově cestě do Ruska a poslal vzkaz bývalé partaji

19.03.2015 17:24

Miroslava Němcová se dočkala další kritiky za svůj nápad bránit v cestě do Moskvy prezidentu Miloši Zemanovi tím, že by vláda neproplácela jeho cestu. Za tento nápad jí vyčinil jak premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), tak exprezident Václav Klaus a stranou nezůstal ani někdejší člen Mladých konzervativců - líhně ODS - Josef Myslín. Teď přišel další úder od bývalého člena ODS z Brna Petra Paulczynského.

Exčlen ODS si přečetl, co řekla Němcová o Zemanově cestě do Ruska a poslal vzkaz bývalé partaji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Někdejší občanský demokrat Paulczynski připomíná časy, kdy se expremiér Jiří Paroubek snažil omezovat cesty někdejšího prezidenta Václava Klause po světě za to, že hlásal názory, které nebyly zcela v souladu s názory tehdy vládnoucí ČSSD. Občanští demokraté tehdy bili na poplach. A mělo by se dít totéž, pokud jde o prezidenta Miloše Zemana, kterého autor tituluje "Bimbo".

"Když se teď Miroslava Němcová snaží o něco podobného vůči Bimbovi, je to už jen smutné... To fakt není v hlavní kanceláři někdo, kdo by ji něčím smysluplným zabavil a držel pokud možno co nejdále od novinářů?" ptá se bývalý člen strany na svém blogu.

Přidal se tak k lidem, jejichž názor si Miroslava Němcová pravděpodobně za rámeček nedá. Exprezident Václav Klaus, k němuž jmenovaná dáma dříve vzhlížela, ve středečním Interview ČT24 poznamenal, že by do Moskvy jel, protože bychom si hrůzy druhé světové války měli připomínat. Jel by tam prý i přesto, že by na něj česká média třeba i měsíc křičela.

Ještě mnohem ostřejší byl bývalý člen Mladých konzervativců - líhně ODS, který sám o sobě tvrdí, že stále smýšlí pravicově. Na blogu na serveru iDnes.cz poslal Němcovou rovnou "k čertu". "Nevím jak vy, milá dámo, ale já jsem Rudé armádě vděčný za to, že osvobodila tehdejší Československo od hrůz nacismu. Sovětští vojáci umírali po milionech, abychom dnes měli v Evropě mír. Museli umírat, protože němečtí nacističtí fanatici toužili ovládnout celý svět," uvedl mimo jiné Myslín.

"Předčasné parlamentní volby navíc ukázaly, co si lidé myslí o někdejší vládě ODS i bývalé předsedkyni sněmovny Němcové, takže by měla přestat kopat kolem sebe a raději mlčet, ne-li jít rovnou k čertu," napsal Myslín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

22:17 CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

„Je evidentní, že peníze na Svědectví, na československý exil, na všechny ty knihy a časopisy posíla…