Exministr Grégr šel k soudu kvůli MUS zbytečně. Soudkyně musela do nemocnice

22.02.2019 12:32

Dnešní výpověď jednoho z klíčových svědků kauzy Mostecké uhelné společnosti a někdejšího ministra průmyslu a obchodu Miroslava Grégra před Městským soudem v Praze se odkládá. Důvodem je nenadálá událost u soudkyně Silvie Slepičkové, která ohlásila, že musí nutně odjet do nemocnice.

Exministr Grégr šel k soudu kvůli MUS zbytečně. Soudkyně musela do nemocnice
Foto: Archiv MG
Popisek: Miroslav Grégr je stále v dobré kondici

Ještě před Grégrem, který dorazil nakonec zbytečně, tak dnes odešli i obžalovaní a jejich advokáti. Ne však na dlouho. Všichni se mají vrátit ještě dnes. Server Aktuálně.cz uvedl, že ještě před chvílí na dveřích jednací síně viselo oznámení, že se začátek posouvá na jedenáctou hodinu dopoledne. To začíná vypovídat další z aktérů odprodeje menšinového balíku dolů, tehdejší ministr financí Pavel Mertlík, potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci.

Důvody, kvůli kterým se Slepičková musela odebrat do nemocnice, zatím nejsou jasné. Kromě pětice manažerů dolů, kteří podle obžaloby podvedli stát, když se při odkupu menšinového podílu státu v dolech skrývali za fiktivními zahraničními majiteli a na koupi dolů navíc použili peníze samotné společnosti, je mezi obžalovanými i tehdejší Grégrův náměstek Robert Sýkora.

Sýkoru žalobce viní, že za několikamilionový úplatek prosadil prodej šestačtyřicetiprocentního státního podílu za zlomek skutečné hodnoty. Zatímco jeho hodnota byla prý nejméně 3,2 miliardy korun, stát jej prodal za 650 milionů. „Nic nemohl ovlivnit, to bylo věcí vlády,“ uvedl Grégr. Pokud prý Sýkora dostal v té souvislosti peníze, tak se nedopustil korupce, ale podvodu, protože je dostal za něco, co nemohl ovlivnit.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…