Exministr Tvrdík pomáhal Haškovi, teď dobře vychází se Sobotkou

12.02.2014 7:56

Jihomoravského hejtmana za ČSSD Michala Haška opouští další spojenec, tvůrce kampaní sociální demokracie a bývalý ministr Jaroslav Tvrdík. Informuje o tom server iDnes.cz, podle nějž se Tvrdík zmýlil, když v Haškovi viděl budoucnost sociální demokracie. Tvrdík se nyní snaží udržovat dobré vztahy s Haškovým oponentem, premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Exministr Tvrdík pomáhal Haškovi, teď dobře vychází se Sobotkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík
reklama

Ty totiž, jako šéf česko-čínské obchodní komory potřebuje. „Pro Tvrdíkovo fungování je Sobotkova důvěra důležitá. Už za Rusnokovy vlády byl oficiálním poradcem premiéra pro Čínu. Jen se státní podporou v zádech, na niž si Číňané potrpí, mohl Tvrdík pořádat různé obchodní summity,“ píše server. Tvrdík se podle něj už nechce zapojovat do vnitrostranických sporů v ČSSD.

Jednání Tvrdíka chválí i premiér, podle nějž svou práci dělá dobře a v Číně má kontakty. „Koneckonců je to v souladu se strategií vlády, která chce podporovat náš export a obchodní výměnu s Čínou," cituje Sobotku server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…