Exministryně Džamila Stehlíková vstoupí do Bursíkova LESa

12.02.2014 10:34

VÍME PRVNÍ Bývalá ministryně pro lidská práva a menšiny v Topolánkově vládě Džamila Stehlíková hodlá po svém lednovém vystoupení ze Strany zelených pokračovat v politice. Jak prozradila ParlamentnímListům.cz, rozhodla se vstoupit do nové strany Martina Bursíka.

Exministryně Džamila Stehlíková vstoupí do Bursíkova LESa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík
reklama

„Ze Strany zelených jsem vystoupila proto, že zelení se tolik posunuli doleva, že neproblematizují ani spolupráci s komunisty. Prý je to přežité téma, které nikoho nezajímá, protože lidé mají jiné problémy. Opak je pravdou. Klíčovou otázkou demokracie a budoucího směřování země je neopírat se při vládnutí o zločineckou a protisystémovou stranu,“ vysvětlila pro ParlamentníListy.cz Džamila Stehlíková.

Prohra zelených v posledních parlamentních volbách podle Stehlíkové byla jasným vzkazem od voličů, že chtějí změnu. „Bohužel nedošlo k žádné sebereflexi a Ondřej Liška byl zvolen předsedou strany znovu,“ konstatovala s tím, že rozhodnutí nebylo snadné, ve Straně zelených totiž byla patnáct let. „Nyní se pokusím o návrat do politiky v barvách Liberální ekologické strany LES Martina Bursíka,“ prozradila redakci ParlamentníchListů.cz exministryně Džamila Stehlíková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …