Exředitel Bakalových médií, litovaný šéfredaktor Fischer i slavný profesor Jirák. Tito všichni chtějí do rozhlasové rady

16.02.2019 9:06

Bývalý šéfredaktor rozhlasové stanice Vltava Petr Fischer, někdejší ředitel České televize Jiří Janeček a exministr kultury Ilja Šmíd patří k nominantům do Rady Českého rozhlasu. Organizace a sdružení navrhly do sněmovní volby dvou rozhlasových radních, podle informací z volebního výboru, celkem 23 lidí. Volba by se měla uskutečnit na březnové schůzi dolní parlamentní komory.

Exředitel Bakalových médií, litovaný šéfredaktor Fischer i slavný profesor Jirák. Tito všichni chtějí do rozhlasové rady
Foto: screen: FCB
Popisek: Petr Fischer
reklama

Mezi nominovanými jsou také Petr Šafařík, jemuž skončil šestiletý mandát v Radě ČRo loni v červnu a Sněmovna toto volné místo dosud neobsadila. Pozici radního chce obhájit končící Tomáš Kňourek.

Šanci zasednout v rozhlasové radě mají například také teoretik médií Jan Jirák, bývalý předseda České advokátní komory Martin Vychopeň, někdejší náměstek ministra kultury Ilja Racek a bývalý ředitel mediálních domů Vltava Labe Media a Economia Michal Klíma.

Navrhovaní kandidáti se poslancům představí na veřejném slyšení ve čtvrtek. Tentýž den by měl volební výbor vybrat šestici finalistů, kteří půjdou do tajné sněmovní volby.

Devítičlenná Rada Českého rozhlasu je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo na kontrolu tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtů Českého rozhlasu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naši herci? Hrůza. Co leze z těch škol... Slavný Čech o umělcích

7:17 Naši herci? Hrůza. Co leze z těch škol... Slavný Čech o umělcích

Český film nevzkvétá. Nejsou herci, nejsou režiséři a z filmů nic nevybočuje z průměru. Kdo může za …