Exšéf TV Nova Železný se vrací do televizního byznysu. S bývalým muzikantem

31. 5. 2012 10:18

Vladimír Železný se vrací do televizního byznysu. Požádal o registraci nové TV Regio a společně s ostravským podnikatelem Radimem Pařízkem si od Telefoniky O2 pořídili multiplex televizních frekvencí.

Exšéf TV Nova Železný se vrací do televizního byznysu. S bývalým muzikantem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Železný
reklama

Týdeník Reflex píše o snaze bývalého ředitele TV Nova založit síť regionálních stanic. Prozatím zakoupil od Telefoniky O2 multiplex, v jehož rámci chce jednotlivé frekvence prodávat televizním kanálům. Mimoto si nechal zaregistrovat stanici TV Regio, která by měla vysílat celoplošný program. Plánují, že by spolupracovali s regionálními televizemi a dodávali jim program, pokud by právě nevysílaly vlastní. Zároveň by jim v rámci svého multiplexu poskytli frekvenci.

Je paradoxem, že právě Železný nyní propaguje digitální televize. Jako šéf TV Nova na přelomu tisíciletí digitalizaci odmítal a ve svém pořadu na TV Nova proti ní horlil. „Nutí televizního diváka, aby investoval do něčeho, co mu po velmi dlouhou dobu nepřinese viditelnou výhodu,“ brojil tehdy proti nezbytnému nákupu set top boxů.  

Železného společníkem je Radim Pařízek, někdejší kapelník skupiny Citron. Ostravský podnikatel prý zatím využívá Železného na jednáních spíše jako maskota, na kterého jsou obchodní partneři zvědaví.

Ivo Mathé, v devadesátých letech Železného velký rival, si myslí, že někdejší „pan Nova“ může uspět. „Je velmi pilný a navzdory svému věku má spoustu energie. A také je známo, že nejlepší výkony podává pod tlakem,“ myslí si bývalý generální ředitel ČT.

Železný není ochoten do projektu investovat vlastní peníze, ovšem spekuluje se, že by v této věci mohli spolupracovat s Andrejem Babišem. Majitel potravinářského impéria a ambiciózní politik již vydává regionální týdeníky 5+ 2 a opakovaně naznačil, že by rád disponoval i vlastní televizí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…