Exšéf tajné služby Randák promluvil o propuštěných dívkách i ruských špionech

31.03.2015 18:51

Hostem pořadu Kauza dne na Rádiu Impuls byl bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák. Ten hovořil o dvou propuštěných českých dívkách, které byly drženy v pákistánské provincii Balúčistán. Zmínil se také o příslušnících ruské rozvědky v České republice.

Exšéf tajné služby Randák promluvil o propuštěných dívkách i ruských špionech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Randák

Randák se domnívá, že už se nikdy nedozvíme, co se přesně stalo v Balúčistánu a jaké akce přesně vedly k propuštění dvou dívek. Není to prý ani důležité. "Důležitý je výsledek akce,“ řekl Randák.

Podle něj se není na co ptát, jelikož je pro dívky těžké určit, kdo byli únosci a kde přesně byly uneseny a drženy.

Podle něj mohou mít šátky, které měly dívky na videích v Turecku, důvod ve vysílání v turecké veřejné televizi. "Spekulovat o tom, že ty dívky jsou jakousi prodlouženou rukou islámu, je ze světa fantazie.“

Randák si je jist, že turecká humanitární organizace byla úspěšnější než evropské organizace, jelikož její zástupci dokáží hovořit stejným jazykem a jsou si celkově kulturně bližší. Češi podle jeho názoru do vyjednávání zapojeni nebyli. Randák předpokládá, že Česká republika s tureckou službou jen konzultovala, nikoliv se přímo účastnila vyjednávání.

Spekuluje se také o tom, že za propuštění dívek bylo složeno únoscům výkupné. Podle bývalého šéfa civilní rozvědky v případě, že se tak stalo, zaplatili by ho pravděpodobně Turci, ale buď penězi od České republiky, nebo z Kataru.

Randák se zmínil také o ruských špiónech v České republice s tím, že v současné době je jich u nás zhruba deset. A to je prý zcela normální stav, funguje to tak v celém světě a je lepší, když se o nich ví, než když budou odvoláni zpět do Ruska českou stranou. Poté by přijel nový špión a musel by se odhalovat znovu, takto už víme, o koho se jedná a můžeme jeho činy sledovat, vysvětloval Randák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…