Exsenátor: Katolická církev byla mnohem horší než komunisté

14.11.2012 10:47

Až dnes se může člověk svobodně vyjádřit na účet církví, které od státu dostanou miliardy korun. Podle bývalého senátora ČSSD a právníka Jiřího Vyvadila je církev nejzbytečnějším útvarem této země. Daleko horší než komunisté.

Exsenátor: Katolická církev byla mnohem horší než komunisté
Foto: hns
Popisek: Církevní restituce, ilustrační koláž

Vyvadil míní, že kvůli „neuvěřitelně hloupé“ politice Nečase, Kalouska a Gazdíka, bigotnímu a fundamentalistickému ideovému pojetí světa a totálně destruktivní ekonomické a sociální politice, člověk ví, že vše, co by ještě před dvěma roky říci nemohl, aniž by se na něho vrhli novináři, dnes nejen říci může, ale snad i musí.

Zápornější než komunisté

To první, co Vyvadil říci nikdy nemohl, je to, že „úloha katolické církve byla v dějinách českého státu  mnohem zápornější než komunisté.“ Za tuhle větu by nás ještě před nedávnem zlynčovali, míní. To, co se naopak říkat muselo, bylo, že jsme za komunismu žili v zavrženíhodném a zločinném režimu, potlačujícím lidská práva.

Jenže komunisté skončili, my jim vzali majetek a 23 let je dusili. „A dodusili jsme je do stavu, kdy dnes jsou druhou nejsilnější politickou stranou,“ dodává s tím, že komunisté měli výlučný ideologický monopol na pravdu jen 40 let, zatímco katolická církev jej měla několik století.

Nejzbytečnější útvar této země

„A – to mi vůbec dělá radost říci – kradla a kradla,“ míní. Podle Vyvadila asi právě proto Nečas, Kalousek, Gazdík a Benda obdarovali tuto instituci v době, kdy lidé přestávají mít na obyčejný nákup, miliardami.

Je tak nyní možné například říkat, že se církve staly tím nejreakčnějším, ale zároveň nejzbytečnějším útvarem této země. Nemají nejmenší legitimitu, nevnáší hodnoty, ale jen chlemtají po majetku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je zle. Do skandálu kolem  uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...

13:35 A je zle. Do skandálu kolem uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...

K paktu OSN o uprchlících se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci, kterou vys…