Extremisté? Hamáček zneužívá ministerstvo, tvrdí Okamura

21.06.2021 6:30

Oficiální program dnešního jednání vlády neobsahuje body přímo vázané na řešení epidemie koronaviru. Ministři se ale tématem zabývat budou například při projednávání zprávy o extremismu za minulý rok.

Extremisté? Hamáček zneužívá ministerstvo, tvrdí Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Materiál konstatuje, že i extremistickou scénu pandemie nemoci covid-19 ovlivnila. Příznivci subjektů, jejichž ústředním tématem je šíření xenofobních myšlenek, podle Ministerstva vnitra často kritizovali vládní opatření proti šíření koronaviru a přejímali dezinformace a konspirační teorie.

Opoziční SPD přitom podle autorů zprávy z Ministerstva vnitra zůstává nejvýznamnějším uskupením s „xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky". Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v reakci na to uvedl, že ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zneužívá ministerstvo k politickému boji.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Ministři posoudí také přesun vyřizování žádostí o mimořádná pracovní víza pro Ukrajince, kteří pracují v zemědělství, potravinářství nebo lesnictví, z Kyjeva na konzulát do Lvova. Nařízení by mělo začít platit od 1. července, podle navrhovatelů by mělo agendu zjednodušit a zvýšit atraktivitu programu pro zájemce o práci v Česku, kteří zdejšímu zemědělství chybí.

Vláda projedná také evropskou novelu autorského zákona či změnu na služebních místech k 1. červenci. Ministerstvo financí předloží zprávu o činnosti Finanční a Celní správy za minulý rok. Ministerstvo vnitra koncepci ochrany obyvatelstva do roku 2025 či akční plán boje proti terorismu a plán financování zdravotní pomoci v zahraničí v programu MEDEVAC.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Režisérka: Lidé hájící tradiční manželství jsou často frustrovaní. Kdyby vydělávali více peněz, měli by méně předsudků

7:20 Režisérka: Lidé hájící tradiční manželství jsou často frustrovaní. Kdyby vydělávali více peněz, měli by méně předsudků

Mnoho lidí nepodporujících homosexuální manželství je frustrováno ze své životní situace. Kdyby vydě…