Extremisté nejsou na tomto náměstí, extremisté už dvacet let sedí v Bruselu. Okamura, Salvini, Le Penová a Wilders na jednom pódiu. A my byli u toho

19.05.2019 10:17

REPORTÁŽ Předáci vlasteneckých, euroskeptických a protimigračních stran se sešli v sobotu na mítinku v Miláně. Hostil je italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini, který je známý svým nekompromisním postojem vůči imigraci a neziskovkám. Na akci vystoupili i předseda SPD Tomio Okamura, šéfka Národního sdružení Marine Le Penová či předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders. Shromáždění na náměstí Piazza Duomo před milánskou katedrálou se podle agentury APA zúčastnily desítky tisíc stoupenců Salviniho Ligy.

Extremisté nejsou na tomto náměstí, extremisté už dvacet  let sedí v Bruselu. Okamura, Salvini, Le Penová a Wilders na jednom pódiu. A my byli u toho
Foto: Archiv Tomio Okamury
Popisek: Tomio Okamura a Matteo Salvini

Anketa

,,Stalin neosvobozoval, Stalin dobýval a dobývaná území držel. Na svobodu jsme čekali dalších 44 let," uvedl Mirek Topolánek. Souhlasíte?

hlasovalo: 10937 lidí

Okamura v souvislosti s milánským setkáním uvedl, že jde o „ukončení diktátu Evropské unie a návrat pravomocí na úroveň národních států, jasné odmítnutí migrační politiky EU, odmítnutí islamizace evropských zemí, jde o nahrazení současné Evropské unie novou formou spolupráce na základě svobody, suverenity a vzájemného respektu jednotlivých států“.

Společně s dalšími vlastenci zastavíme islamizaci i diktát Bruselu

„Jsem hrdý na to, že Matteo, který zatočil s politickými neziskovkami i imigrací, je naším spojencem a přítelem. Společně s dalšími vlastenci zastavíme islamizaci i diktát Bruselu. Nejsme sami, tvoříme silnou alianci vlastenců, která může něco změnit. Je potřeba, aby lidi přišli 24. a 25. května k volbám,“ řekl ParlamentnímListům.cz Okamura.

„Jsme před volbami, které – pokud budeme chtít – mohou být rozhodujícím referendem o budoucí podobě evropské spolupráce. Půjdeme k volbám, a buď budeme volit svobodu a suverenitu našich národů a zemí a demokracii v Evropě, nebo necháme vládu těm, kteří plánují zánik národních států a odmítají demokracii. Je na nás zda Evropa zůstane evropská, nebo se lidem jako Juncker, Merkelová nebo Macron podaří Evropu islamizovat a zbavit ji veškerých evropských hodnot, tradic a svobod ve jménu vlády elit z Bruselu,“ řekl na zaplněném náměstí Okamura.

„Vážení Evropané, stačí, když každý kdo chce, aby Evropa zůstala evropskou, půjde k volbám a dá hlas vlastenecké straně, která tyto hodnoty prosazuje. My máme partnery ve většině zemí Evropské unie. V každé zemi roste počet těch, kteří odmítají nařízení Bruselu a kteří odmítají kolonizaci Evropy přistěhovalci z kulturně nepřátelských zemí. Vážení přátelé, chceme si vzít zpět vládu nad svými zeměmi. Je to nejen naše právo – je to i náš závazek vůči našim předkům, kteří naše země po tisíciletí hájili před nájezdníky. A je to také povinnost vůči našim dětem, kterým musíme zajistit bezpečný a důstojný život,“ burcoval Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Extremisté jsou ti, kteří vládli Evropě posledních 20 let

Salvini, který je italským vicepremiérem a ministrem vnitra, milánským setkáním zakončil kampaň euroskeptiků před evropskými volbami. Je přesvědčen, že nově zformovaná aliance stran podobně zaměřených jako Liga získá velký počet mandátů v Evropském parlamentu a bude tak moci ovlivnit, jak bude Evropská unie řízena příštích pět let.

„Na tomto náměstí nejsou žádní extremisté, rasisti nebo fašisti. Tady nenajdete stoupence krajní pravice, ale politiky zdravého rozumu. Extremisté jsou ti, kteří vládli Evropě posledních 20 let,“ prohlásil italský vicepremiér.

Volby 24. a 25. května jsou referendem o EU

„Můžeme získat v Evropě většinu, volby v Evropské unii jsou referendem – elity proti lidem, lobbisté proti pracujícím, bankéři proti drobným investorům, několik bohatých proti mnoha těm, kteří o všechno přišli,“ dodal Salvini.

Fotogalerie: - Okamura, Le Pen, Wilders a spol.

Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Hluční byli dokonce i při interpretaci české státn...
Geert Wilders na jednom z transparentů
Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...

„Toto je historický okamžik,“ řekla dle agentury Reuters Le Penová ještě před zahájením mítinku. „Před pěti lety jsme byli izolovaní, ale dnes s našimi spojenci budeme konečně v pozici umožňující změnu této Evropy,“ dodala. Podle ní nová aliance bude v příštím parlamentu Evropské unie třetí nejsilnější frakcí. Le Penová věří, že se ještě přidají další strany, mezi nimiž by mohlo být sdružení Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána.

Celkem na mítinku vystoupili vedoucí představitelé parlamentních vlasteneckých stran z jedenácti států Evropy. Na milánský mítink přijeli mimo jiné také zástupci Alternativy pro Německo, Strany Finů či Dánské lidové strany.

Programem vlastenecké aliance Evropy národů a svobody (ENF) je ukončení diktátu Evropské unie a návrat pravomocí na úroveň národních států, jasné odmítnutí migrační politiky EU, odmítnutí islamizace evropských zemí a nahrazení současné Evropské unie novou formou spolupráce na základě svobody, suverenity a vzájemného respektu jednotlivých států.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš a temné stíny? V noci padla mrazivá věc o roce 1989

12:35 Babiš a temné stíny? V noci padla mrazivá věc o roce 1989

Včerejší jednání o vyslovení nedůvěře vládě začalo dlouhým projevem předsedy ODS Petra Fialy, po kte…