FOTO Kocourkov? Ne, opatření v obchoďáku. Budete čumět

29.11.2021 13:50 | Ze sítí

V pátek začal platit zákaz konzumace jídla i pití v tzv. food courtech v obchodních centrech. Mimo jiné také vešel v platnost příkaz maximálně větrat a evidovat děti v dětských koutcích. Jak to dopadlo? Po českém způsobu, jak ukázala lékařka Tereza Urzová. Stoly na jedné straně jsou ohraničeny páskou, na druhé straně se normálně jí.

FOTO Kocourkov? Ne, opatření v obchoďáku. Budete čumět
Foto: Repro Twitter
Popisek: Podmínky v OC Smíchov

Anketa

Těšíte se, až se kabinet Petra Fialy ujme vlády?

5%
91%
hlasovalo: 15035 lidí
V pátek ve večerních hodinách začal mimo jiné platit zákaz konzumace v obchodních centrech. Pro informaci, vláda přikazuje „maximální možnou cirkulaci vzduchu“ a také „viditelné označení pokynu k dodržování rozestupu 1,5 m mezi osobami“. Prozatím je také v obchodních centrech možné poskytovat wi-fi připojení.

Vláda také řeší dětské koutky. „Provozovatel musí vést evidenci všech dětí, které byly v koutku přítomny pro případné epidemiologické šetření. Evidence musí zahrnovat jméno, příjmení a kontaktní údaje zákonného zástupce (ideálně telefonní číslo). Evidence pak musí být uchovávána 30 dní ode dne konání,“ píše se na vládních stránkách.

„V obchodních centrech mohou být otevřena stravovací zařízení, avšak je zakázána konzumace potravin v OC tzv. food courtech, je ale možné využít služby take away (odnést si jídlo s sebou),“ píše se na stránkách dále.

Jak tento systém funguje ukázala lékařka a libertariánka Tereza Urzová fotkou z OC Smíchov. „To vlevo je food court, je ohrazen páskou a jíst tam dle posledních opatření nesmíte. To vpravo je ale restaurace, tam si dát oběd můžete,“ popsala situaci, kdy jsou na jedné straně ohraničeny židle a stoly páskou, zatímco na druhé strávníci spokojeně konzumují.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

6:31 Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

„Evropa bude potřebovat jen v následujícím desetiletí půl milionu IT odborníků, které nebude mít, po…