FOTO Petr Nečas u soudu. Poprvé se veřejně vyjádřil ke kauze své ženy

15.04.2015 13:01

Bývalý premiér Petr Nečas dnes u soudu odmítl, že by v roce 2012 jeho tehdejší manželku Radku sledovala vojenská rozvědka. Sledování podle obžaloby zařídila Nečasova nynější manželka Jana, dříve Nagyová. K žádné nezákonnosti nedošlo, řekl po svém výslechu u soudu.

FOTO Petr Nečas u soudu. Poprvé se veřejně vyjádřil ke kauze své ženy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pokračování hlavního líčení v kauze bývalé ředitelky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové. Jako svědek vypovídal bývalý premiér Petr Nečas, jednání soudu veřejné nebylo
reklama

O případu promluvil vůbec poprvé, před policií dříve odmítl vypovídat. Podrobnosti ale nesdělil. Před soudem vypovídal v režimu utajení, veřejnost výslech nemohla sledovat. K soudu přišel v doprovodu svého advokáta. Z jednání si na chvíli odskočil pro limonádu. ParlamentníListy.cz přinášejí od soudu fotografie. Podle státního zástupce se Petr Nečas snažil nynější manželku zbavit viny.

Podle serveru Aktuálně.cz Nečas dorazil krátce po 9:00, novinářům, kteří na něj před budovou čekali, nic neřekl. Jana Nagyová se z jednání pro tento týden kvůli nemoci omluvila. Kvůli utajovaným informacím, kterých se mohou týkat dotazy advokátů, se výpověď nenahrávala, ale zapisovatelka ji zaznamenává na psacím stroji. Nečasova výpověď trvala zhruba tři hodiny.

Expremiér měl objasnit, kdo zadal v roce 2012 sledování jeho tehdejší manželky Radky. Již dříve zazněly informace, že to byl právě Nečas. V tom případě by mu mohlo hrozit trestní stíhání, protože k tomu zřejmě neměl pravomoc. Případem se zabývá Obvodní soud pro Prahu 1.

Podle obžaloby zařídila Nagyová sledování Radky Nečasové na podzim roku 2012, přičemž důvodem prý byly osobní zájmy – chtěla údajně získat kompromitující materiály kvůli svému tehdy ještě utajenému vztahu s Nečasem. Následující rok na jaře ještě nechala podle státního zastupitelství sledovat některé pracovníky Úřadu vlády.

Advokát Jany Nečasové Eduard Bruna již dříve řekl, že jeho klientka údajně chtěla akcí chránit Nečasovu rodinu, protože se k ní dostaly informace o jejím ohrožení. Radka Nečasová se prý zřejmě mohla dostat do vlivu jehovistů.

Celý text je ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…