FOTO Putinovi se má v prezidentské kandidatuře postavit tato krásná novinářka

29.09.2017 9:06

Součástí boje o prezidentský trůn v Rusku se stala hvězda moderátorského nebe Xenija Sobčaková. Ta je často brána jako miss ruské demokratické opozice. Píší o tom Lidové noviny.

FOTO Putinovi se má v prezidentské kandidatuře postavit tato krásná novinářka
Foto: Personal website Vladimir Putin
Popisek: Vladimir Putin

Prezident Ruska Vladimir Putin, jenž zřejmě bude chtít svůj post příští rok obhájit, si ze Sobčakové hlavu neláme. „Pro mne za mne,“ reagoval prý na její kandidaturu. Jeho pozice je totiž de facto neohrožená. O jeho vítězství, již čtvrtém, nikdo nepochybuje. A to přesto, že on sám ještě kandidaturu neoznámil.

Za Putinem stojí podle posledních průzkumů hned dvě třetiny Rusů. 

„Kreml ale potřebuje ještě vzbudit zdání, že jde o čestný boj. Protože vítězství bez soupeře, který bude „spravedlivě poražen‘, není žádné pořádné vítězství. Podle ruských analytiků se v Kremlu už několik týdnů radí, kdo by mohl sehrát roli důstojného soupeře. Kdo by zaujal, ale neměl šanci Putina ohrozit,“ zmiňují noviny. V minulosti se této role, jak dodávají, zhostili například poslanec Vladimir Žirinovskij či šéf komunistů Gennadij Zjuganov. 

Do prezidentského klání se chtějí zapojit také zakladatel prokremelské mládežnické organizace „Naši“ Boris Jakemenko, politolog Andrej Bogdanov i šéf demokratického hnutí Jabloko Grigorij Javlinskij.

Sobčaková je opoziční aktivistka, dcera někdejšího starosty Petrohradu Anatolije Sobčaka. Populární moderátorka má na Instagramu 5,1 milionu fanoušků, má však i dost odpůrců. Mnozí jí totiž mají za zlé právě to, že se angažuje v politice. Nyní již prý Sobčaková, jež se sama zatím nevyjadřuje, hledá šéfa svého předvolebního týmu. 


Instagram Xenia Sobčak

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?

11:34 Pozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?

TOP 09 a STAN se oficiálně rozhodly spojit síly do voleb do europarlamentu a představily společnou k…