FOTO To má být on. Ten prý okradl Romy sbírkou na pohřeb „českého Floyda“

19.07.2021 13:17

Po smrti Roma Stanislava Tomáše, jenž byl v Teplicích zpacifikován policií kvůli tomu, že ničil soukromé automobily, ale později v sanitce zkolaboval a zemřel, vyrazily v severočeském městě do ulic stovky lidí. Na sociálních sítích se také rozběhla sbírka na podporu pozůstalých. Jenže to má háček. Rodina pana Tomáše z této sbírky neviděla ani korunu. Peníze zmizely neznámo kde.

FOTO To má být on. Ten prý okradl Romy sbírkou na pohřeb „českého Floyda“
Foto: Vít Hassan
Popisek: Údajný romský podvodník David Mezei se sestrou zemřelého Roma

O romském občanovi Stanislavu Tomášovi některá média mluví jako o českém Floydovi, Afroameričan George Floyd zemřel vloni v květnu v USA po zákroku jednoho z policistů. Floydova smrt vyvolala v USA vlnu nepokojů. Po smrti Stanislava Tomáše se konala demonstrace v Teplicích. Skončila před místní policejní služebnou. Stanislav Tomáš totiž zkolaboval v sanitce poté, co byl v Teplicích zpacifikován policií kvůli tomu, že ničil osobní automobily v jedné z ulic.

Anketa

Jedete letos na zahraniční letní dovolenou?

hlasovalo: 8268 lidí

Lékař později konstatoval, že mužova smrt souvisela s užíváním drog.

Na sociální síti se rozjela sbírka na podporu pozůstalých. Podle informací MF Dnes šlo o sbírku zaměřenou na romskou komunitu. Peníze však neskončily u rodiny pana Tomáše, ale v rukách podvodníků.

„Říkají si ‚lajfeři‘ podle toho, že vysílají na facebooku live, tedy živě. Většina z nich jsou Romové a svá vysílání šíří opět mezi romskou komunitu. A vždy se věnují a vybírají peníze na událost, kterou zrovna komunita řeší. Teď je to nedávná smrt narkomana Stanislava Tomáše v Teplicích. A tak nadávají na policii, sprostě na všechny politiky, stát i neziskové organizace a nakonec prosí o peníze na pohřeb pro rodinu zemřelého,“ napsala k tomu MF Dnes s tím, že „lajfeři“ si pak nechají peníze pro sebe.

Pan David M., podle informací serveru ParlamentníListy.cz jde o Davida Mezeie, měl zřídit dva účty, jeden v Česku a jeden ve Velké Británii, a začal vybírat peníze na pohřeb Tomáše Stanislava. Novinářům odmítl sdělit, kolik už nasbíral peněz. Od sestry zemřelého ale získal plnou moc k tomu, aby takovou sbírku mohl organizovat. Rodina však neviděla ani halíř. Podivná sbírka běžela 2 týdny.

O romském občanovi Stanislavu Tomášovi některá média mluví jako o českém Floydovi, Afroameričan George Floyd zemřel vloni v květnu v USA po zákroku jednoho z policistů. Floydova smyt vyvolala v USA vlnu nepokojů. Po smrti Stanislava Tomáše se konala demonstrace v Teplicích. Skončila před místní policejní služebnou. Stanislav Tomáš totiž zkolaboval v sanitce poté, co byl v teplicich zpacifikován policií kvůli tomu, že ničil osobní automobily v jedné z ulic. Lékař později konstatoval, že mužova smrt souvisela s užíváním drog.  Na sociální síti se rozjela sbírka na podporu pozůstalých. Podle informací MF Dnes šlo o sbírku zaměřenou na romskou komunitu . Peníze však neskončily u rodiny pana Tomáše, ale v rukách podvodníků.  „Říkají si ‚lajfeři‘ podle toho, že vysílají na Facebooku live, tedy živě. Většina z nich jsou Romové a svá vysílání šíří opět mezi romskou komunitu. A vždy se věnují a vybírají peníze na událost, kterou zrovna komunita řeší. Teď je to nedávná smrt narkomana Stanislava Tomáše v Teplicích. A tak nadávají na policii, sprostě na všechny politiky, stát i neziskové organizace a nakonec prosí o peníze na pohřeb pro rodinu zemřelého.“ napsala k tomu MF Dnes s tím, že „lajfeři“ si pak nechají peníze pro sebe. Pan David M., podle informací serveru ParlamentníListy.cz jde o Davida Mezeie, zřídil dva účty, jeden v Česku a jeden ve Velké Británii, a začal vybírat peníze na podmínek Tomáše Stanislava. Novinářům odmítl sdělit, kolik už nasbíral peněz. Od sestry zemřelého ale získal plnou moc k tomu, aby takovou sbírku mohl organizovat. Rodina však neviděla ani halíř. Podivná sbírka běžela 2 týdny.   „Nevím, kolik se vybralo, žádné peníze jsem neviděla, nedostala a na pohřeb peníze nemám. Já už chci jen mít klid, chci pohřeb bratra a hotovo,“ řekla sestra zemřelého Simona. Přitom podle pohřební služby, která organizovala pohřeb, bylo původně v plánu dodat rakev až z Ameriky za desítky tisíc korun.

Foto Davida Mezeie, který na demonstraci utěšoval sestru zemřelého Stanislava Tomáše, pořídil fotograf Vít Hassan.

„Nevím, kolik se vybralo, žádné peníze jsem neviděla, nedostala a na pohřeb peníze nemám. Já už chci jen mít klid, chci pohřeb bratra a hotovo,“ řekla sestra zemřelého Stanislava.

Přitom podle pohřební služby, která organizovala pohřeb, bylo původně v plánu dodat rakev až z Ameriky za desítky tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

17:46 Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

Koalice SPOLU se ve své aktuální předvolební propagaci soustředila na zvyšování cen. Tvrdí, že za to…