FOTO U Okamury se báli tisíců fašistů. Na Náměstí Míru přišly jen desítky mladých lidí. Rozdávali jídlo zdarma starým lidem

02.10.2018 17:02

REPORTÁŽ SPD se obávala „tisíců fašistů z ANTIFY“. Na Náměstí Míru přišlo jen několik desítek mladých lidí.

FOTO U Okamury se báli tisíců fašistů. Na Náměstí Míru přišly jen desítky mladých lidí. Rozdávali jídlo zdarma starým lidem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti SPD na Náměstí Míru v Praze

V úterý 2. října proběhla na pražském Náměstí Míru protiakce namířená proti straně Svoboda a přímá demokracie: Tomio Okamura.

Na místě totiž měla původně proběhnout tzv. „veselice“ Okamurovců. SPD si ale zapomněla udělat zábor náměstí a svou akci nahlásit, čehož odpůrci Okamurovi partaje promptně využili a prostor zabrali k pořádání vlastní akce. Předvolební agitační stánek SPD se ale zahlédnout dal, krčil se v rohu náměstí u stánku s hot dogy.

V reakci na oznámení těchto aktivit SPD všechny své aktivity v Praze odvolala. Dle vyjádření SPD na Facebooku se strana obávala příchodu tisíců „fašistů z Antify“. Na Náměstí Míru nicméně přišlo odhadem jen několik desítek mladých lidí.

Krátce po 14. hodině na improvizovaný stage před kostelem na Míráku vystoupila hudební kapela. Na Stage přitom zavlály vlajky organizace Antifa a rovněž duhová vlajka sexuálních menšin.

Levicově naladění aktivisté na akci rozdávali špenátovou polévku zdarma převážně důchodcům, manifest k dnešní akci a rovněž unikátní tiskovinu „Ulice z cukru“, ve které se na titulní straně lze dočíst např. „Proč chceme společnost osvobozenou od práce“, „Co si myslíme o Sovětském svazu a spol. a proč jsou pro nás jejich hrůzy dalším důvodem k boji za komunismus“.

Na průběh akce dohlíželi policisté. Na místě bylo i speciální policejní monitorovací vozidlo určené pro demonstrace.

reklama

autor: jok

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

12:40 Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

O cestě premiéra Fialy do USA informovaly mezi českými médii i Novinky.cz včetně upozornění na sociá…