Facebook smazal hradnímu mluvčímu fotky kvůli nahotě

3. 11. 2015 15:19

Administrátoři sociální sítě Facebook smazali prezidentovu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi z jeho profilu fotografie kvůli nahotě. Mluvčí na to upozornil na Twitteru. Snímky ukazovaly členky ruské punkrockové skupiny Pussy Riot, které jsou podle Ovčáčka "hrdinkami Pražské kavárny". Podle informací médií byl na jednom snímku zachycen svérázný happening ruských aktivistů, kde prováděli skupinový sex.

Facebook smazal hradnímu mluvčímu fotky kvůli nahotě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček
reklama

Ovčáček se dnes na Twitteru pozastavil nad počínáním Facebooku otázkou "Co vadí na Facebooku?". Facebook Ovčáčkovi sdělil, že obsah odebral, protože nedodržuje zásady komunity týkající se nahoty.

Na fotografiích byla podle informací médií zachycena skupina Pussy Riot při vystoupení v pravoslavném chrámu v Moskvě a dále dvojice mužů, kteří loni v říjnu narušili tiskovou konferenci české vlády a svlečeni do půl těla protestovali proti jejím postojům vůči Ukrajině.

Prezident Miloš Zeman příznivce takzvané pražské kavárny nezřídka kritizuje. Naráží tím na intelektuální prostředí pražských kaváren spojované s jeho rivalem z prezidentských voleb Karlem Schwarzenbergem. V této souvislosti používal i výraz "lumpenkavárna". Mluvčí Ovčáček konkrétní osoby spojené s pražskou kavárnou dosud nejmenoval, v pondělním rozhovoru pro DVTV zmínil, že jde například o některé komentátory.

Problémy se svým profilem na Facebooku měl Ovčáček i před dvěma týdny. Obvinil tehdy tzv. pražskou kavárnu z toho, že vyřadila jeho profil na nějaký čas z provozu. Vše komentoval na Twitteru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …