Faltýnek: Babiš do politiky nechtěl, rok jsem ho přemlouval. A pak ho jako nejúspěšnějšího ministra financí premiér vyhodil...

07.10.2017 14:39 | Zprávy

Česká televize zve před volbami na rozhovor lídry stran. V případě hnutí ANO sice před kamery nedorazil šéf Andrej Babiš, nýbrž jen jeho první zástupce Jaroslav Faltýnek, ale i ten předvedl zajímavé vystoupení.

Faltýnek: Babiš do politiky nechtěl, rok jsem ho přemlouval. A pak ho jako nejúspěšnějšího ministra financí premiér vyhodil...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek

V úvodu pořadu zdůraznil, že hnutí ANO je proti přijetí eura, dokud se eurozóna nezmění. Stejně tak je hnutí ANO proti přijímání muslimských uprchlíků. Nejde prý o odpor proti jakýmkoli azylantům, ale specificky proti muslimům. Proti kulturně blízkým Ukrajincům prý Faltýnek nic nemá. Staví se také proti obnově povinné vojenské služby, neboť věří naší profesionální armádě. Nechtěl také prozradit, s kým by hnutí ANO šlo či nešlo do koalice s poukazem na to, že vlády se sestavují až po volbách. Jen s komunisty si prý neumí představit spolupráci na vládní úrovni.

Vedle toho také prozradil. že přemlouval svého stranického šéfa Andreje Babiše, kterému podléhal i v Agrofertu, aby nevstupoval do politiky, protože Babiš je na politiku příliš čestný a věří na podání ruky. 

„O mně je známo poměrně dlouho, že já jsem přemlouval pana Babiše zhruba rok, ať do politiky vůbec nechodí, protože jsem měl svou zkušenost, i když pouze z té komunální nebo krajské úrovně. A ta zkušenost spočívala v tom, že v politice, bohužel, na rozdíl od podnikání a byznysu, ve kterém jsem se pohyboval celý život, tak v politice moc neplatí podání ruky. A pan Babiš byl zvyklý uzavírat obchody a dohody na podání ruky a to se v politice moc nenosí, bohužel. A i se mu to vymstilo tím, jak ho pan premiér vyhodil vlastně z vlády jako nejúspěšnějšího ministra financí,“ vyložil Faltýnek svůj pohled na Babiše moderátorovi Lukáši Dolanskému.  

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…