Faltýnek hasí průs*r: Řešili jsme situaci zdravotníků

23. 10. 2020 10:15

Jaroslav Faltýnek vzal na sebe aféru vyšehradského ilegálního posezení ministra zdravnotictví Romana Prymuly. Do restaurace, která vůbec neměla být otevřena, jej prý v noci vytáhl on, protože potřeboval „probrat věci u kafe".

Faltýnek hasí průs*r: Řešili jsme situaci zdravotníků
Foto: Archiv PL
Popisek: Jaroslav Faltýnek v pořadu Horké téma
reklama

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25787 lidí
Až neuvěřitelné porušení epidemiologických opatření ze strany toho, kdo je sám vyhlašoval - ministra zdravotnictví Romana Prymuly - může mít pro ministrovu kariéru fatální dohru. Noční posezení v restauraci, které přitom mají být úplně zavřené.

Fotografie v pátečním Blesku vyvolaly otřes, jaký česká politika dlouho nepamatuje. Jen pár hodin poté, co Roman Prymula dramatickým hlasem vyhlásil další sérii protiepidemiologických uzávěr, odebral se v noci ze středy na čtvrtek s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem do luxusní restaurace na pražském Vyšehradě.

Na tom by nebylo nic tak neobvyklého, pokud by všechny restaurace neměly být zavřeny, občanům nebylo jeho ministerskými ústy doporučováno pohybovat se pouze „do práce, nakoupit a domů“ a kdyby zároveň nekritizoval, že až třicet procent občanů se k opatřením staví laxně, proto je třeba dále přitvrzovat.

Fotografie zveřejněné v Blesku navíc ukazovaly, že ministr si nedělal hlavu s rouškou, a to ani ve služebním vozidle, kde mohl nakazit svého řidiče.

Fotografie vyvolaly v pátek ráno velký politický skandál, téměř všichni, včetně vicepremiéra z ČSSD Jana Hamáčka, vyzývali ministra k rezignaci.

V této situaci na sebe všechnu vinu vzal Jaroslav Faltýnek, předseda poslanců ANO. Byla to podle něj jeho chyba, že ministra k jednání o povolání vojenských lékařů z USA vzal do restaurace ke svému známému.

„Poprosil pana ministra, abychom se potkali v uzavřené hospodě,“ vysvětloval Faltýnek s tím, že s Prymulou chtěl „probrat věci u kafe“.

„Omlouvám se za to, že jsem narušil důvěru,“ sypal si předseda poslanců popel na hlavu.

Štavnatý skandál se stal velkým zdrojem inspirace pro komentátora Jindřicha Šídla. „Restaurace jsou uzavřeny, žádné výjimky,“ tweetoval hned po osmé hodině. V diskusi doplnil, že Prymula s přehledem jede „na rekord“ nejrychleji vykopnutého ministra zdravotnictví.

„Pro jistotu dodávám, že moje narozeniny to nebyly, i když jsem samozřejmě chtěl Romana pozvat,“ dodal pak.

Ve vážnějším tónu pak tvůrce Šťastného pondělí dodal: „Jinak ten večírek se konal ve stejný den, kdy předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček oznámil, že je covid pozitivní. Víc o Česku vědět nepotřebujete“.

A ranní vysílání završil: „Faltýnek se teda omlouvá, s ministem v hospodě probírali "misi zdravotníků". TOTO NENÍ SATIRA“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

19:10 Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

Na plénu Poslanecké sněmovny se to v úterý hemžilo názory týkajícími se kauzy Vrbětic. Nezařazený po…