Farář: Ubodaný chlapec ze Žďáru je hrdina. Podporujeme násilníky na úkor obětí. Zloděje na úkor okradených. Propouštíme šílence

15.10.2014 12:34

Starokatolický kněz Ivan Peschka na serveru Neviditelný pes zdůrazňuje hrdinský čin ubodaného Petra ze Žďáru nad Sázavou. Všímá si jeho motta z Facebooku: „Máš nepřátele? Fajn. To znamená, že jsi něco už dokázal.“ V neposlední řadě doufá, že si například jeho spolužáci uvědomí, že ve společnosti je něco špatně, pokud má násilník větší práva a sympatie než útočník.

Farář: Ubodaný chlapec ze Žďáru je hrdina. Podporujeme násilníky na úkor obětí. Zloděje na úkor okradených. Propouštíme šílence
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kříž s Kristem na hřbitově
reklama

„Máš nepřátele? Fajn. To znamená, že jsi něco už dokázal.“ Kněz Peschka zdůrazňuje, že jde o větu z facebookového profilu šestnáctiletého kuchařského učně z vesnice u Žďáru nad Sázavou.

„Kluka, který se chtěl stát dobrovolným hasičem, který dělal parkur, kterého přátelé popisují jako dobrého kamaráda a zábavného společníka. Ale hlavně je to věta velikého hrdiny – věta člověka, který nasadil svůj život za život spolužačky,“ píše kněz. „Proti starší a zkušené psychopatické útočnici byl asi bez šance – ale spolužačce život zachránil,“ dodává s tím, že žena už jednou pobodala ve škole člověka a vzala si rukojmí.

Ivan Peschka soudí, že to, co udělal, je v našem prostředí neběžné a nestandardní. „Neschovával se za nic a za nikoho, rozhodoval se sám, riskoval a… Spousta lidí možná řekne: A doplatil na to.“

Celý článek ZDE

Kněz vyjádřil přesvědčení, že opak je pravdou. „Petr zvítězil! Ubránil bezbrannou holku před psychopatickým vrahem – a to je veliké vítězství. Tomuto vítězství podřídil všechno – i svůj život. A tomuto vítězství i zaplatil vším, ano, i svým životem,“ zdůrazňuje tragiku příběhu kněz.

Je špatně, když má násilník větší práva než útočník

Peschka na Neviditelném psovi píše o zástupu těch, kteří nyní začnou zlehčovat Petrův čin a o vražedkyni psát jako o ubohé nemocné, určitě i týrané a diskriminované vražednici, jen aby jeho čin devalvovali.

Starokatolický kněz také doufá, že jeho spolužáci zasažení tragédií situaci správně vyhodnotí. „A oni si, doufám, uvědomí, že ve společnosti je něco špatně, pokud má násilník větší práva a sympatie než útočník. Pokud propustíme šílence, který chtěl vraždit, aby to mohl zkusit zopakovat, pokud podporujeme ty, kteří uřezávají hlavy a marginalizujeme jejich oběti, pokud podporujeme zloděje na úkor okradených. Uvědomí si, že tohle jde prosadit ve společenství duševních a duchovních mrzáků, ale ne tam, kde jsou cílevědomí a sebevědomí hrdinové. Ti, kteří se nebojí toho, že mají nepřátele – protože je jim to signálem, že něco dokázali. Jako Petr. Modlím se za něj," uzavřel starokatolický kněz své zamyšlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…