Fašizující čecháčci, primitivní vandalismus TOP 09. Vzkaz Jiřího Ovčáčka těm, co v noci ničili čínské vlajky

26.03.2016 12:15

Zodpovědnost za poničení řady čínských vlajek, ke kterému došlo v noci na dnešek v pražských ulicích, nese výhradně TOP 09. Na Twitteru to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Fašizující čecháčci, primitivní vandalismus TOP 09. Vzkaz Jiřího Ovčáčka těm, co v noci ničili čínské vlajky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček

„Politickou a morální odpovědnost za vandalismus v Praze nese výhradně TOP 09, jejíž starosta Prahy 6 takové počínání posvětil,“ uvedl Ovčáček. Narážel tak na případ z předešlého dne, kdy pachatel odřízl části dvou čínských vlajek, jimiž jsou pražské ulice vyzdobeny před nadcházející návštěvou čínského prezidenta. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář v pátek nepřímo vyjádřil souhlas s odříznutím dvou vlajek na Evropské třídě. „V případě člověka, který dnes ‎v noci odřízl na Evropské ze sloupu veřejného osvětlení čínskou vlajku, nemohu jinak, než si postesknout jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá,“ sdělil v pátek starosta Prahy 6 ČTK v tiskovém prohlášení. Zároveň připustil, že schvalovat jednání v rozporu s dobrými mravy a zákony je špatné a může být hodnoceno jako protiprávní.

Ovčáček k tomu podotkl: „Poškozování státních vlajek nás vrací do doby druhé republiky, tedy do doby, kdy řádili fašizující čecháčci.“

Policejní mluvčí Jan Daněk řekl, že čínské vlajky byly barvou v noci na sobotu poškozeny v Chotkově a v Evropské ulici, podle informací ČTK jsou ale vlajky poničeny i na dalších místech hlavního města.

Případná výměna poškozených vlajek je podle Ovčáčka věcí zadavatele, kterým je Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce. „Budeme samozřejmě rádi, pokud (vlajky) obnoveny budou. Je to nejlepší odpověď na primitivní vandalismus posvěcený TOP 09,“ podotkl prezidentův mluvčí. Technik z firmy, která se v Praze stará o veřejné osvětlení, ale dnes ČTK řekl, že poškozené vlajky zatím nelze vyměnit kvůli policejnímu vyšetřování.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…