Felix Slováček se chystá do politiky, s ním i protibabišovský řezník. Soukromníci představili kandidáty do Senátu

31.05.2016 14:57

Známý hudebník Felix Slováček, slavný řezník Pavel Havlíček, který se postavil Andreji Babišovi nebo bývalý pražský primátor Jan Koukal. I tyto osobnosti budou kandidovat do Senátu v dresu Strany soukromníků ČR. Všechny senátní kandidátky představili Soukromníci na úterní tiskové konferenci v Praze.

Felix Slováček se chystá do politiky, s ním i protibabišovský řezník. Soukromníci představili kandidáty do Senátu
Foto: archiv F. Slováčka
Popisek: Felix Slováček

„Pro Soukromníky je letošní říjen supervolební měsíc. Tato levicová vláda vymýšlí kroky na likvidaci malého a středního podnikání a potírání lidí, kteří se chtějí starat sami o sebe a po státu nic nechtějí. Jde o známé návrhy jako EET, nejrůznější zákazy, příkazy a kontroly. Stát chce vidět do našich peněženek, do našich rodin, do našich domovů. My říkáme, že je to špatně, a chceme se tomu bránit,“ konstatoval v úvodu tiskové konference předseda Soukromníků Petr Bajer.

Kraje podle jeho slov mohou být oponentem naší vládě; i proto, že mohou předkládat zákony. „Je proto potřeba v krajích být a mít v nich dostatečné slovo. To jsou důvody, proč jde do těchto voleb Strana soukromníků tak masivně, což se za dobu, kdy je strana založená, nepovedlo. V osmi krajích budeme kandidovat v koalici, nejnověji v Libereckém kraji. Někde půjdeme do voleb samostatně, někde v širších koalicích,“ dodal šéf strany Petr Bajer.

„Ano, situace je velmi vážná. Mnozí se nás ptají, jestli coby soukromníci nemáme co dělat, že jdeme do politiky. Ale my to nemůžeme nechat na jiných politických stranách. Jako za první republiky se musíme vzbouřit, když je zle. Nejde ale jen o soukromníky, jde o všechny, kteří přemýšlí svobodně a chtějí, aby je stát neotravoval, a řada z nich dokáže pro společnost hodně dělat,“ připomněl první místopředseda Soukromníků Rudolf Baránek.

Fotogalerie: - Soukromník Felix

Strana soukromníků ČR představila své kandidáty na...
Strana soukromníků ČR představila své kandidáty na...
Strana soukromníků ČR představila své kandidáty na...
Předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer
Felix Slováček
Strana soukromníků ČR představila své kandidáty na...

Levicová koalice dělá prý všechno, co umí, aby měla lidi pod kontrolou. „Chtějí nás spoutat, chtějí nás kontrolovat, špiclovat, šmírovat a nedat pokoj. Někteří to špiclování konec konců mají v životopisu. Na svobodné lidi se valí teror. V dnešní době je se vší vážností nutné se pokusit o úspěch jak ve volbách krajských, tak senátních a příští rok v parlamentních,“ sdělil Baránek.

Podle místopředsedy Soukromníků a senátního kandidáta Bedřicha Dandy si na problémy začínají stěžovat už i větší firmy, nejen živnostníci. „Je potřeba zlepšit podnikatelské prostředí a snížit byrokratickou zátěž,“ upozornil Danda.

Své vize zmínil i slavný hudebník a dirigent Felix Slováček. „Vycházím z vlastních zkušeností. Dělal jsem v životě všechno možné, ale hlavně jsem byl dirigent, který se musí starat o to, aby bylo všechno sladěné. Držet skoro padesát let dvacetičlennou kapelu, starat se o muzikanty, zpěváky, techniku, ozvučení atd. je dobrá zkušenost. Je potřeba začít používat zdravý selský rozum. V Senátu bych se chtěl zabývat hlavně sportem, kulturou, volnočasovými aktivitami dětí a podobnými věcmi,“ hovořil o své představě kandidát na senátora v Praze 10 Felix Slováček.

„Žádný stát nemá strom, na kterém by rostly peníze. Vybírá je od svých občanů, a čím bohatší bude stát, tím chudší budou jeho obyvatelé,“ zmínil řezník a živnostník Pavel Havlíček, který se proslavil ostrým negativním názorem na ministra financí Andreje Babiše. Podle něho je potřeba, aby stát byl co nejchudší a lidem zůstalo co nejvíce peněz.

Exprimátor Prahy Jan Koukal kandidující do Senátu v obvodu Praha 11 a 15 uvedl, že hlavně by chtěl v politice podpořit rozum. „Senát má jednu základní úlohu a to je dohlížení nad přesností právního řádu, který je přehlcen regulacemi. Stačí se podívat na kuřácký zákon, vypadá to jako nejdůležitější zákon století. Není to pravda a zřejmě se počet novel dostane do Guinessovy knihy rekordů. Chci právní řád výrazně zjednodušit. Půjde o důležitý úkol, kterého se chopíme snad i s dalšími politickými subjekty. Vážným problémem je i oligarchizace české společnosti,“ řekl Koukal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

14:05 Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

Uskupení Milion chvilek pro demokracii se smutkem oznámilo, že Český rozhlas ukončil spolupráci s je…