Fetka? Drogy neberu! Bartoš a expolicistka v potyčce. Skončil to rychle

11.06.2021 6:14 | Ze sítí

Začalo to infrastrukturou, skončilo narážkami na vzhled a zablokováním. Předseda Pirátů Ivan Bartoš se dostal na sociální síti do konfliktu s bývalou policistkou Petrou Lhotákovou. Ta mu prý doporučila „zrcadlo a sebereflexi“, ale zřejmě padla i slova o alkoholu a drogách. „Drogy neberu, alkohol nepiju,“ reagoval totiž předseda v útržku konverzace, která zatím z internetu zmizela. A Lhotákovou zablokoval. Prý je s ní něco v nepořádku.

Fetka? Drogy neberu! Bartoš a expolicistka v potyčce. Skončil to rychle
Foto: Screen FTV Prima
Popisek: Ivan Bartoš v Partii TV Prima
reklama

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
85%
hlasovalo: 15169 lidí
Piráti pokračují ve volební kampani. Nově slibují i zaměření na infrastrukturu, protože každý moderní stát stojí na kvalitní infrastruktuře. „Díky opraveným silnicím, dostupným digitálním službám nebo vhodným podmínkám pro rozvoj firem produkuje stát větší bohatství, ze kterého profitujeme jako společnost úplně všichni. Do rozvoje infrastruktury je ale potřeba investovat chytře a dostatečně,“ říkají Piráti a také jejich předseda Ivan Bartoš.

Stěžuje si, že tempo státních investic kolísá mezi čtyřmi a deseti procenty rozpočtu a že stát údajně nemá žádný systém, kterým by změřil, zda se investice vyplatily. A že neexistuje žádná strategie do budoucna. Slibuje za Pirátskou stranu i za STAN, že investice v budoucnu budou tvořit alespoň 10 % ze státního rozpočtu. „Děj se co děj,“ dodává.

V komentářích se však zřejmě začalo řešit něco úplně jiného než investice do infrastruktury. Bartoš se slušně řečeno nepohodl s Petrou Lhotákovou, bývalou policistkou. Z konverzace už existuje jen úryvek, který předseda Pirátů sdílel.

V něm se s Lhotákovou přel o tzv. bodyshaming, tedy ve zkratce o to, že se někdo někomu směje nebo se do něj jinak trefuje kvůli tomu, jak vypadá. Proti bodyshamingu na Západě velice často bojuje progresivní levice.

„Lidé, co hodnotí vzhled jiných, mají často problém sami se sebou, kromě toho, že je to ukázka nevychovanosti,“ psal Lhotákové Bartoš za blíže neznámý prohřešek. „Tak mě žalujte, vy bodyshamingu,“ vyzvala ho bývalá policistka a otřela se o jeho vzhled: „Vy nevypadáte jak troska, dle mého názoru jste.“

Je možné až pravděpodobné, že začátek diskuse se týkal právě Bartošova vzhledu, protože reagoval: „Drogy neberu, alkohol nepiju. Prosím, spíše mne zde přestaňte obtěžovat. Za nevychovanost se nežaluje. Bodyshaming jiných je ‚pouze‘ neslušný chování často raněných lidí. Spíš je mi vás líto,“ vzkazoval politik.

Lhotáková se s Bartošem už asi nepohádá. Bartoš se svěřil, že „vlákno sprostot“ zmizelo. „V něm ‚diskutující‘ paní ‚bodyshaminguju ostatní lidi na Facebooku‘ Lhotáková si po poměrně dlouhé toleranci a pozornosti (což je podle jejího profilu věc, kterou potřebuje) vysloužila omezení na mém osobním profilu. Myslím, že diskutujícím chybět nebude, nebo mohou konzumovat její výstupy kdekoliv jinde na velikém Facebooku,“ uvedl.

Své si řekla i Lhotáková. „Po slovní potyčce s elitou národa Bartošem, viz foto, mě nařknul z bodyshamingu, když jsem mu doporučila zrcadlo a sebereflexi. Pak se ztrapnil špatným pravopisem a s hubou plnou lidských práv, mě zablokoval,“ prohlásila a dobírala si předsedu Pirátů, že takto jedná s voliči.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

22:04 Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

Lékař a komentátor Jan Hnízdil se zastal hokejisty Jaromíra Jágra, na kterého se snesla vlna kritiky…