Fiala natvrdo: Babiš poškozuje Česko. Musíme si to doma vyřešit

11.12.2018 13:06 | Zprávy
autor: mp

Kauzy premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše podle opozice poškozují pověst České republiky v zahraničí, jeho pozici u voličů ale zřejmě neovlivní. Babiš dnes potvrdil, že Evropský soud pro lidská práva odmítl jeho žalobu na Slovensko ve sporu o evidenci ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti (StB).

Fiala natvrdo: Babiš poškozuje Česko. Musíme si to doma vyřešit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Předseda ODS Petr Fiala ČTK řekl, že premiérovy kauzy poškozují obraz Česka v zahraničí a zatěžují celou politiku. „Problém Babiš si nicméně musíme vyřešit doma. Porazit ho ve volbách,“ uvedl. Dodal, že nejbližší příležitostí jsou květnové eurovolby.

„Těch kauz je tolik, že volič je unavený a nevnímá míru jejich závažnosti,“ řekl ČTK předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Babišovi voliči mají podle něho premiéra za svrchovaného vládce. Podle předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka Babišovi „zatím u voličů prochází všechno“ a jeho pozici to nezmění.

Pospíšil sám chápe rozhodnutí soudu tak, že potvrdil, že Babiš zůstává dál agentem StB. „Nedovedu si představit, jak by toto stanovisko mohl nějaký jiný soud zvrátit. Pro mne je ta kauza uzavřená, Andrej Babiš vyčerpal veškeré procesní prostředky, veškeré instance a zůstává dál registrovaným agentem StB,“ uvedl. Podle něho je paradoxní, že v jednom týdnu se českým premiérem a jeho kauzami zabývají obě evropské instituce, jak Rada Evropy, pod kterou soud spadá, tak Evropská unie. Evropský parlament se bude totiž ve středu zabývat Babišovým údajným střetem zájmů. „Bohužel tyto mezinárodní kauzy českého premiéra Českou republiku jako takovou poškozují,“ konstatoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…