Fiala přiznal: ODS je ve velmi složité situaci

29.08.2013 8:28

V Jihomoravském kraji vede kandidátku ODS nestraník Petr Fiala. V Nečasově vládě zastával post ministra školství a Hospodářské noviny píší, že ODS na jeho dobré jméno ve volbách spoléhá. Fiala v rozhovoru mimo jiné řekl, že ODS je ve velmi těžké situaci a i proto nyní sází na nové lidi, kteří prokázali své kompetence i mimo politiku.

Fiala přiznal: ODS je ve velmi složité situaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

V rozhovoru v HN Petr Fiala říká, že si velice váží jednomyslné nominace na všech stupních, která mu umožňuje jako nestraníkovi vést kandidátku ODS na jihu Moravy. To, že získal podporu, připisuje také tomu, že si lidé v ODS uvědomují, že je potřeba udělat změnu, aby se důvěra ve stranu obnovila.

„ODS se dostala do velmi složité situace. Problém ztráty voličské základny, dokonce celých sociálních skupin, se objevuje už minimálně osm let,“ říká politolog a bývalý rektor brněnské univerzity.

Petr Fiala také vyjádřil názor, že okolnosti kolem Nečasovy demise celou situaci katalyzovaly. „Existuje řada lidí ve vedení i členské základně, kteří si uvědomují, že důvěryhodnost strany utrpěla, a snaží se to napravit,“ uvedl. Podle něj právě proto nyní chtějí přitáhnout nové lidi, kteří kompetence prokázali i jinde než v politice. „To je podle mě jeden z důkazů, že to strana myslí vážně. Obměna je viditelná. Odcházejí lidé, kteří nechtějí sdílet program ODS, říká volební lídr Jihomoravského kraje k obrodě ODS.

Strany si neumějí poradit s bývalými předsedy

Pro Hospodářské noviny Petr Fiala odpovídal také na otázku, zda by se měl Václav Klaus zase spojit s ODS. „Česká politika má specifikum, které jako konzervativní člověk nevítám. Strany si nedokáží poradit s bývalými předsedy a společnost s lidmi, kteří pro ni hodně udělali. Je to hazardování s talenty i zásluhami. Takže pokud by existovala cesta, aby byl Václav Klaus v důstojné roli, která by ho nestavěla proti ODS, bylo by to naprosto k věci,“ řekl Petr Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…