Fiala vyhlásil pětiletku. Putin bude koukat

18.5.2022 8:34 dop. | Ze sítí

Premiér Petr Fiala (ODS) se v on-line pořadu Otázky a odpovědi z Kramářovy vily obrátil k voličům. Prozradil, že jeho vláda prozatím rozhodla o uvolnění sta miliard korun, které mají lidem pomoct vyrovnat se s inflací a s drahotou. Vše shrnuto pod „Deštníkem proti drahotě“. Ale nezůstal jen u boje s inflací. Přišel také s jednou „pětiletkou“.

Fiala vyhlásil pětiletku. Putin bude koukat
Foto: Screen: ceskenoviny.cz
Popisek: Petr Fiala na volebním kongresu ODS.

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35344 lidí

Předseda vlády a šéf ODS ujišťoval z Kramářovy vily občany, že na ně vláda myslí, že už teď připravila programy, které mají pomoci se zvládnutím inflace, se zvládnutím drahoty, a situaci vláda navíc dál sleduje a bude na případné další zdražování znovu reagovat.

„My se snažíme, aby každý věděl, co se ho týká, co jsme pro něho připravili, co se ho týká. ... Budeme pomáhat dál, ale vždycky, a tím se lišíme od předcházející vlády Andreje Babiše (ABNO), to bude pomoc cílená, která nebude zvyšovat inflaci, nebude zvyšovat drahotu  tedy dál znehodnocovat lidem úspory,“ postavil Fiala svou vládu do kontrastu s posledními osmi lety, kdy Česku vládlo ANO spolu s ČSSD.

Oznámil, že vláda řeší i růst cen energií. Ale tento problém, podle něj nelze vyřešit ze dne na den, protože předcházející vláda situaci podcenila. „Musím říct, že předcházející vláda pro zbavení se závislosti na ruském plynu a ropě neudělala vůbec nic,“ upozornil Fiala.

Se svou vládou prý dělá vše proto, aby během několika let zajistil energetickou bezpečnost Česka tak, aby bylo energie dost a byla za přijatelnou cenu.

„My intenzivně pracujeme na strategii, jakémsi pětiletém plánu, který by jasně pojmenoval potřebné kroky k tomu, aby se Česká republika definitivně zbavila energetické závislosti na Rusku. Je to důležité. Chce to udělat celá Evropská unie a Česká republika pro to musí udělat konkrétní kroky a náš pětiletý plán bude ty konkrétní kroky a jejich harmonogram obsahovat,“ prohlásil Fiala.

Občany uklidňoval, že na zimu bude v Česku plynu dost, ať už Rusko válčící proti Ukrajině udělá cokoliv.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…