Koncesionářský poplatek za televizi je nyní ve výši 135 korun měsíčně, za rozhlas se platí 45 korun měsíčně. Jak uvedl ministr kultury Baxa, nyní vládní koalice poplatky zvyšovat nechce. „Myslím, že jsou k tomu správné důvody,“ uvedl.
Baxa také hovořil o složení Rady České televize, která je nyní doplněná na normální počet členů. Je na ní, aby si spolu s managementem České televize poradila, jak špatnou finanční situaci veřejnoprávního média řešit, míní Baxa.
„Jenom podotknu, že by tam měla být možnost kontroly hospodaření Nejvyšším kontrolním úřadem,“ zmínil také šéf resortu kultury Baxa.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?
Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?
Další články z rubriky
10:53 Drony, luxusní auta a „Pavlova“ jednotka. Poslanec připomněl, že se ptal Černochové už vloni
Drony pro Ukrajinu v rámci iniciativy Nemesis. Vyšetřování Vojenské policie jede na plné obrátky. Po…
- 4:46 Duch Šabatové i stovky odčerpaných milionů. Křečka chce vystřídat Šimáčková Laurenčíková
- 20:57 Jestli dopadnou zle, tak kvůli Fialovi. Vidlák vypíchnul po zátahu na drony zajímavost
- 16:16 Demise Petra Pavla? „To je na kriminál.“ Policejní razie kvůli dronům Nemesis může mít vážnou dohru
- 13:10 „Šílené.“ Plán na zpravodajskou službu EU může mít tyto dopady
- 10:16 Zavírání za Jaroslava Seiferta? KSČM řeší budoucnost i hrozbu zákazu


