Fialovi bude horko. Poprvé ho čeká jednání s odboráři

18.01.2022 6:53

Tripartita se dnes sejde poprvé po nástupu nové vlády. Zástupci kabinetu Petra Fialy, odborů a zaměstnavatelů budou spolu jednat o epidemické situaci a případných dalších opatřeních a o Zelené dohodě pro Evropu a klimatickém balíčku Fit for 55.

Fialovi bude horko. Poprvé ho čeká jednání s odboráři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

Kvůli nastavení protiepidemických opatření se premiér a část ministrů s vybranými odboráři a podnikateli sešli už před dvěma týdny. Oficiální první zasedání celé tripartity se ale koná až dnes. Zaměří se na možný vývoj epidemie při šíření varianty omikron a případné další kroky. Potvrzených případů nákazy přibývá, počet pacientů v nemocnicích ale zatím klesal. Před týdnem se zkrátila karanténa na pět dní. V pondělí začalo pravidelné testování ve firmách.

Debata se povede také o klimatickém balíčku a připomínkách k němu. Už minulý týden je projednávali zástupci ministerstva průmyslu s odboráři a podnikateli. Odboroví předáci chtějí pak dnes diskutovat i o navýšení zmrazených platů ve veřejném sektoru.

Původně měla tripartita jednat o rozpočtu na letošní rok. Fialova vláda přepracovává původní návrh vlády Andreje Babiše se schodkem 376 miliard korun. Deficit chce snížit pod 300 miliard. O podobě státní pokladny se debata nakonec nepovede, protože ministr financí Zbyněk Stanjura bude na jednání evropských ministrů financí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav, čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

5:00 Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Petr Fiala neměl žádné kmotry v pozadí, nikdo mu zadarmo nic nedal a musel se adapto…